Концерт ансамблю Вірського у Тернополі перенесли на 16 квітня

У зв’язку з погодніми умовами виступ Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. П. Вірського переноситься на 16 квітня. Квитки куплені, які тернопаоляни придбали на 28 березня, будуть дійсні 1 6 квітня.

Відомо, що кожна країна має своє унікальне культурне обличчя. Виразниками внутрішнього погляду та зовнішньої краси національного лику є комплекс світоглядних цінностей та культурних ознак народу. Світло й доброта чи лють та самовпевненість можуть виражати погляд нації, яскрава барвистість чи стриманий холод формують її темперамент. Впливають на ці емоції культурні традиції народу. Самураї, козаки – усе це творить культурний бренд кожного країни, а в синтезі – палітру світової культури.

Міжнародне товариство створило різні форми збереження, уніфікації та примноження культурного надбання. Зокрема, світову спадщину ЮНЕСКО. Україна, що славиться величезним спадком нематеріальної культури (танець, спів, фольклорні традиції тощо) лише минулого року вперше взяла участь у роботі відповідної секції ЮНЕСКО. І в той час, коли азербайджанський мугам гастролює різними країнами як складова вже світової культури, українська козацька дума ще досі «прогальмовує» в українському соціо-культурному маргінесі.

Напевно колись творче життя на планеті буде пов’язане із розгадуванням унікального коду призначення кожної нації та її культури і в ментальному взаємозбагаченні полягатиме сенс міжнародного життя. Та сьогодні безперечним є те, що на часі світових цінностей й досі фінансово-політична конкуренція, а в Україні формуванням культурного бренду ніхто не опікується. Тож великим досягненням можна вважати поодинокі приклади конкурентного представлення культурного продукту України на світовій арені. Таким прикладом всупереч, а не завдяки реаліям в державі, є культурна місія Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. П. Вірського — національний художній професіональний колектив, колектив України, що базується в Києві.
Ансамль відлічує історію з 1937, засновниками якого були Павло Вірський та Микола Болотов. 1940 року ансамбль був реорганізований в ансамбль пісні і танцю України, а 1951 — знову реорганізований у Державний ансамбль танцю України. Організатором і беззмінним керівником ансамблю з 1955 по 1975 роки був Павло Вірський, з 1980 року — Мирослав Вантух
В репертуарі ансамблю старовинні і сучасні танці різних областей України, а також танці народів СРСР, країн народ. демократії, хореограф, картини дореволюційного і сучасного життя («Запорожці», «Чумацькі радощі», «На кукурудзяному полі», «Новорічна метелиця» та ін.). Показовою рисою ансамблю є широке відображення сучас. тематики і творче використання спадщини народного танцю. Завдяки високому рівню професійної майстерності ансамбль користується широкою популярністю. В радянські часи колектив з великим успіхом виступав у республіках СРСР, а також за кордоном (в КНР і В’єтнамі, 1956; Польщі, 1955; Англії, 1958; Франції і Австрії, 1959).
З 1980 року ансамбль очолив народний артист України, Лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка — Мирослав Вантух. За цей час М. М. Вантухом створені нові хореографічні твори, що увійшли до золотої скарбниці української народної хореографії.
Обробку народної музики і нову музику до танців створили багато композиторів України. Зокрема — народний артист України Г.Завгородній, Ю.Левицький, А.Хелемський, Я.Лапінський, Б.Яровинський та інші. Усі танцювальні номери ідуть у супроводі симфонічного оркестру, яким довгі роки керував сподвижник П.Вірського, композитор, народний артист України Ігор Іващенко. Із 1994 року оркестром керував заслужений діяч мистецтв України Віталій Редько, а з 2001 року оркестр очолив музикант і композитор, Заслужений артист України Олександр Чеберко.
Колектив гастролював у багатьох країнах світу, відвідавши більше ніж 60 країн світу, зокрема: В’єтнам, Корею, Китай, Кубу, Австрію, Англію, Канаду, США, Бельгію, Францію, Іспанію, Італію, Грецію, Бразілію, Аргентину, Венесуелу, Португалію, Швейцарію, Данію, Андорру, Японію. Обробки народних пісень писали для ансамблю такі композитори, як Г.Завгородній, Ю.Левицький, А.Хелемський, Я.Лапінський, Б.Яровинський.
Відгуки
11 серпня 1983 у радянських ЗМІ повідомлялося, що в Бразилії проходять виступи Державного заслуженого академічного ансамблю танцю Української РСР імені П. Вірського. Бразильська газета “Жорнал ду Бразіл” назвала гастролі цього колективу головною подією в культурному житті Бразилії цього року.

Коментарі вимкнені.