Чи понесе покарання убивця в погонах?
Чи не щодня на дорогах Тернополя трапляються автоаварії, у яких гинуть або стають каліками десятки людей. У липні минулого року на вулиці нашого міста трапилося особливо резонансне ДТП: молодий лейтенант збив на смерть шістдесяти чотирьохрічну пенсіонерку, з місця пригоди втік, і, схоже, має усі шанси уникнути відповідальності – так вважають родичі загиблої.
«Близько місяця тому в мене почали вимагати, щоб я взяв від мого батька та сестри письмові розписки, начебто вони отримали матеріальні відшкодування й не мають жодних претензій… Але чому за стільки часу перед нами не спромоглися бодай на словах вибачитися? За те, що сталося, за те, що усім нам довелося пережити, — обурюється син трагічно загиблої пенсіонерки Катерини Яблонської, Ігор Яблонський. — Того вечора мама пішла в аптеку, щоб купити батькові ліки, його якраз привезли з лікарні. І вже не повернулася…»
Нагадаємо, дорожньо-транспортна пригода, у якій загинула Катерина Яблонська, трапилася минулого року ввечері двадцять другого липня на вулиці Тарнавського у Тернополі. Перебуваючи за кермом «Mercedes», двадцятишестирічний старший лейтенант не зменшив швидкість перед пішохідним переходом й не зупинився, щоб переконатися, чи немає на дорозі людей. Спочатку він перетнув вузьку суцільну лінію, виїхав на зустрічну смугу та збив на смерть шістдесяти чотирьохрічну пенсіонерку. Надворі вже стемніло, тож після скоєного водій на своїй іномарці просто втік.
Вранці наступного дня поблизу одного з житлових будинків правоохоронці знайшли авто, яке збило пенсіонерку на смерть. Як виявилося, міліціонер, що керував іномаркою, на той момент не виконував службових обов’язків, – так повідомляли тоді офіційні служби. Двадцять третього липня стосовно винуватця ДТП прокуратура Тернополя порушила кримінальну справу за ч.2 ст. 286 «Порушення правил безпеки дорожнього руху» Кримінального кодексу України.
Сьогодні справа досі розглядається у суді. І, за словами Ігоря Яблонського, судовий процес навмисне затягують.
«По Закону слідство визнало мене потерпілим, адже на той час мій батько був на лікуванні у стаціонарному відділення тубдиспансеру, а сестра офіційно перебуває за кордоном, — розповідає він. — Зараз слухання справи постійно затягується. От нещодавно вони поміняли адвоката, а йому, відповідно, треба ознайомитися зі справою. Він зауважив, що у справі є маленькі невідповідності. Хоча, разом з тим, знає, що це не змінює суті справи. Але, разом з тим, потрібно провести ще якісь експертизи».
Стаття, за якою судять обвинуваченого передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі та відшкодування в сумі 150 тисяч гривень.
«Після аварії до нас прийшли родичі Валерія Ребрини, який до цього працював у карному розшуку, і просили «не губити майбутнє сина», — подовжує далі Ігор Яблонський. — Його батько, до речі, досі працює у міліції. Тоді дали маминому брату 500 доларів, хоча витрати на похорони склали понад 7 тисяч гривень. Та не про це зараз мова. Я був просто шокований, коли нещодавно один знайомий мені сказав: «ти отримав від них стільки грошей і чомусь продовжуєш судитися далі!».. Виявляється, вони чи хтось з їхнього оточення розпустили чутки, начебто вони дали мені… 50 тисяч доларів! І це без жодних письмових підтверджень. Таке враження, що ми торгуємося на ринку. Якби я опинився на його місці, вони б, певно, мене на порох стерли… Це вже питання принципу. Я хочу, щоб такі люди, як він, сповна відповіли за скоєне та більше ніколи не сідали за кермо. А якби з мамою у той злощасний момент йшов би ще мій син або донька?..»
«Я повністю визнаю свою вину, — запевнив у телефонній розмові з кореспондентом «Погляду» винуватець у скоєному ДТП і в минулому правоохоронець Валерій Ребрина. — Немає про що говорити, справа слухається у законному судовому порядку. Я готовий понести таке покарання, яке призначить мені суд».
Анастасія Щаслива, Погляд
Коментарі вимкнені.