У 2011-му Тернопілля опиниться на межі виживання
Область від держави фактично отримає у 2011-му на 10% менше, ніж торік.
При такому обмеженому ресурсі поки що місцева влада вирішила зекономити на фінансуванні більшості місцевих програм. До того ж, на деякі витрати, зокрема виплати людям, які мають статус ветеранів, кошти наразі є лише на півроку. Згодом, завдяки оптимізації резервів краю, ці статті планують усе ж заповнити, пише 20 ХВИЛИН.
Проте врешті “за” такий бюджет були 78 обласних депутатів.
Пропонуємо ознайомитися із коментарями декого із них.
Ігор ПИРІГ, начальник головного фінуправління:
– Якщо ми виконаємо поставлені у цьому році завдання, у 2011-му ріст валової доданої вартості становитиме 1,8%. Розрахунковий обсяг валової продукції сільського господарства – 2872 млн грн. Причому зростання відбуватиметься за рахунок тваринництва. Ріст середньої зарплати у 2011-му очікується до 1812 грн. При цьому суми боргів з оплати праці повинні зменшитися. Обсяг інвестицій в основний капітал у порівняльних цінах зросте на 6,7%. Передбачається довести обсяги прямих іноземних інвестицій в економіку краю до 79,2 дол. на одну особу, що на 8,3% більше рівня 2010 р.
Планується також поступове нарощування експорту – на 7,8% порівняно з 2010 р. Обсяги імпорту продукції цього року, порівняно з минулим, мають зрости на 7%. При цьому має зрости кількість малих підприємств, а також знизитися рівень безробіття.
Леонід БИЦЮРА (34 р.), депутат облради, заступник мера Тернополя:
– Хочу проаналізувати насамперед видатки з казни. Отже, 41% із цієї суми підуть на освіту, 43% – на охорону здоров’я, по 6% – на соціальний захист населення у культуру. Видатки на державне управління – у межах 0,7%. Це є відповідь на питання щодо ресурсу, який ми матимемо після звільнення адміністративного персоналу…
Ще кілька цифр. Розрахунковий показник потреб на фізкультуру та спорт у Тернополі – 3 млн грн. Потреба – 8. Фактично є кошти лише на одну спортивну школу, що у місті їх є шість. Чи зможе за таких умов ця галузь належно працювати?..
Нагадую також про проблему з фінансуванням Тернопільської школи мистецтв. Вона опинилася на межі знищення.
Валентин ХОПТЯН (55 р.), голова обладміністрації:
– Відомо, що чимало підприємств працюють 50% – “по світлому”, 50% – “по чорному”. А в деяких районах можна говорити про підприємства, які працюють і 70 на 30, і 80 на 20. Напередодні я мав розмову із начальником Податкової адміністрації області. Михайло Кацан сказав, що нам буде складно виконувати бюджет, тому що він – завищений. А я вважаю, що це буде зовсім нескладно, якщо ми будемо конкретно займатися цим питанням. Якщо всі силовики і контролюючі служби виконуватимуть свої обов’язки, ми відшукаємо на Тернопіллі чимало резервів для наповнення казни. Лише треба наводити порядок. Якщо є голови адміністрацій, які знають, що на території районів працюють підприємства, котрі не платять податки, то виникає вже питання до чиновників: чому таке допустили? Якщо ми всі візьмемося разом, то у нас буде не 21% власних надходжень, а хоча б 31% у цьому році, а в наступному році – вдвічі більше.
Володимир БОЛЄЩУК (36 р.), депутат облради, начальник управління туризму:
– Нам треба шукати додаткові резерви. Зокрема йдеться про оптимізацію бюджетної мережі, а також раціональне і розумне використання коштів, котрі вже є.
Дуже мало людей говорять про дохідну частину нашого бюджету. Хочу нагадати, що основна стаття наших доходів – податок з фізичних осіб. Вони становлять 85,8% від загалу надходжень до обласного бюджету. А цього року перед нами поставили завдання – ріст доходів від цього податку у розмірі 15%. Це дуже серйозна цифра. Щоб ті кошти зібрати, треба дуже багато попрацювати. Детінізація бізнесу та робота із тими підприємствами, котрі мінімізують прибутки, торік дала до бюджету більше 1 млн грн. Тож цю роботу слід продовжувати. Аби ми не тільки виконали цей бюджет, а й перевиконали його. Щоб можна було використати додаткові кошти на обласні програми.
Орест МУЦ (51 р.), нардеп (Партія регіонів):
– Держбюджет-2011 справедливо назвали бюджетом національного розвитку. Адже впродовж цього року мають зрости мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум, пенсії, стипендії, матеріальна допомога на новонароджених. Отже, цей бюджет уже назвали і соціальним. Кожна стаття видатків у цьому кошторисі підкріплена реальним джерелом доходів. Запланована низка проектів у рамках підготовки до “Євро-2012”.
У 2011-му розпочнеться реалізація масштабних загальнонаціональних проектів. Закладені кошти на розвиток цілого ряду галузей, в тому числі на сільське господарство. Повністю підкріплені показники росту ВВП. Йдеться про зменшення дефіциту Держбюджету та посилення контролю над рівнем інфляції. Отже, кошторис закладає базу для розвитку всієї держави. Причому бюджетна політика у 2011 р. є невід’ємною складовою всіх запланованих реформ.
Коментарі вимкнені.