«Знаходьте час для себе, близьких – обов’язково», – дизайнер жіночої білизни Марта Майка

Впродовж двох років тернополянка Марта Майка займається виготовленням дизайнерської жіночої білизни ручної роботи під брендом “JIA_atelier“. Крім цього дівчина виготовляє перстні ручної роботи. Має велику базу клієнтів і шанувальників її творчості в Тернополі і далеко за ним. Під час першого Local Workshop у Тернополі,  який відбувся 10 грудня ц.р., Марта розіграла між слухачами набір жіночої білизни JIA_atelier.

З чого починала Марта Майка?

Перші гроші заробила ще у шкільні роки від продажу одягу в соцмережах. З часом захотіла шити власне вбрання. Втім, до цього етапу в житті навіть ґудзик не вміла пришити. Відтак, записалася на курси з шиття, які тривали чотири місяці.

Натхнення черпала у пабліках в інтернеті. Починала із процесу відтворення модних тенденцій, додаючи власні елементи.

Перші п’ять комплектів я пошила за чотири тижні, які використала у першій фотосесії своєї білизни. Зйомки відбувалися в одному з тернопільських готелів. Моделі для фотосесії зголосилися за анонсом у соцмережах. Бажаючих було багато, але обрали лише трьох.

Чому “JIA“?

Джіа – ім’я головної героїні однойменного фільму, роль якої зіграла Анджеліна Джолі. Лаконічне і просте ім’я, яке легко запам’ятовується, – ось головний мотив щодо назви мого бренду.

Для мене важливо, як бренд себе подає. Розробляючи свій, орієнтувалася на “Acne studios”, “D&G”, “CHANEL”, “La Perla”.

Багато уваги спрямовую на упакування білизни. Готовий продукт потрібно подавати максимально гарно – це люблять всі. Я рік розробляла дизайн свого бренду, зразкового упакування, удосконалюю його весь час.

Впродовж року шила білизну сама. Інколи сиділа над одним комплектом до 4:00, а то й до 5:00 год. ранку. І все одно не встигала з усіма замовленнями. Тому наважилася створити команду. Зараз у “JIA_atelier” працює четверо осіб – я як дизайнер наборів та розробник лекал для кравчинь, дві кравчині та менеджер з роботи із повідомленнями в Інтернеті.

Local Workshop – video #2 from Ivan Zastavets on Vimeo.

Про труднощі

Крій та шиття білизни – найважча ніша у сфері створення одягу. Інколи хотілося кинути все і забути, але поверталася і йшла вперед.

У Тернополі важко знайти матеріал для білизни, все одноманітне, а деяких тканин взагалі нема. Для перших комплектів купувала тканину в Києві і Львові.

Від плагіату нікуди дітися

Коли вийдете на якісний рівень виробництва, будьте готові, що вас плагіатитимуть. Мої роботи “гуляють” по інтернету давно. Спочатку це лестило мені, оскільки підробки моїх робіт з’являлися на пабліках, на яких я і сама часто “сиділа”. Однак бувало і гірше: мої фото нагло цупили, публікували на чужих сторінках і продавали схожу білизну. А невдоволені клієнти скаржилися мені, бо думали, наче купують одяг саме мого бренду.

Робота з моделями

Робота з моделями для зйомок – дуже складна. Не кожна дівчина погодиться фотографуватися в білизні. Спочатку мені допомагали подружки.

Що нового чекати від Марти Майки?

У нових моделях білизни планую відмовитися від мережива, залишивши його лише на весільних комплектах або на індивідуальних замовленнях. Нова лінія буде виконана у спортивному стилі, мінімалістичною, з використанням оксамиту.

Окремий мій проект називається “Джем” – виготовлення перстнів ручної роботи.

Секрети успіху

* Не бійтеся створити щось цілковито нове, цікаве. Не бійтеся критики.

* Нотуйте думки, ідеї, плани.

* Атмосфера за вашим робочим місцем передається і в вашу роботу.

* Діліться з іншими, шукайте однодумців у своїй справі. Цінуйте працю інших.

* Знаходьте час для себе, близьких – обов’язково.

Записала Ірина Юрко.

Перстні ручної роботи.

Коментарі вимкнені.