Цьогорічний березень на Тернопільщині найскладніший за останні десять років

Березень цього року був одним із самих складних за останні десять років, – розповів “Погляду” начальник ЦГМ Степан Софінський. Періоди похолодань змінювались періодами з відлигами. В другій половині місяця спостерігалось три виходи південних циклонів з їх активними атмосферними фронтами. Місяць характеризувався зміною повітряних мас різного походження, та частою зміною фазового стану опадів, посиленням вітру до штормового, хуртовинами, сніговими заметами та переметами. Протягом місяця на дорогах області утримувалась ожеледиця.

Самими складними були: 15-16 березня: у зв’язку з виходом активного циклону з Балкан та переміщенням його через територію західної України на північний схід, на Тернопільщині  спостерігалися складні погодні умови – з проходженням теплих атмосферних фронтів частина Тернопільської області знаходилася у теплому секторі, контраст температур обумовив затримку зимових процесів на переважній більшості області. Вдень 14 березня та вночі 15 березня в Підгаєцькому, Бережанському, Зборівському, Козівському та Кременецькому районах спостерігалися опади у вигляді снігу, на решті території у вигляді дощу, подекуди з переходом в мокрий сніг. Ближче до ранку 15 березня по всій території області спостерігався сніг, місцями сильний та дуже сильний. Кількість опадів, що випала  за період 14-15 березня  25-47 мм  становить 90-115 % місячної кліматичної норми.

По області спостерігалось налипання мокрого снігу на ЛЕП, зв’язку та деревах. Ожеледь, на дорогах зберігалася ожеледиця, утворились снігові замети. Поривчастий північно-східний з переходом на північно-західний вітер 15-19 м/с, хуртовини.

 22-23 березня: у зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів від циклону, що переміщувався з півдня Балкан на Одещину, на території Тернопільської області знову спостерігались складні погодні умови: відбувалась зміна фазового стану опадів; сильний мокрий сніг та сніг подекуди дуже сильні опади, налипання мокрого снігу  на ЛЕП і зв’язку та деревах; ожеледь, на дорогах зберігалася ожеледиця, відновились  снігові замети,  посилився північно-східний  вітер 13-17 м/с,  спостерігались хуртовини. Кількість опадів, що випала  за період 22-23 березня  18-35 мм, що становить 55-100 % місячної кліматичної норми, подекуди випало 43 мм, або 125 % норми.

29-30 березня: з проходженням активних атмосферних фронтів від циклону, що переміщувався з півночі Італії  на північ Польщі територія Тернопільської області опинилась в його передній частині, а розташування над Європейською частиною Росії потужного холодного антициклону сприяло   посиленню  південно-східного вітру до 15-19 м/с,  хуртовинам. Наявність великих мас снігу на полях приводила до переносу його в низинні форми рельєфу, утворенню снігових заметів та переметів на дорогах області.

Середньодобові температури повітря в більшості днів на 1-5о, а в періоди похолодань (15-17 та 22-28 березня) на 7-15о були нижче кліматичної норми. В періоди відлиг середньодобові температури повітря  були на 3-4о вище неї. Середньомісячна температура повітря становила   2,8 о морозу, що на 2,8 о нижче норми.

Протягом місяця по області спостерігалось 18-23 днів з опадами різної інтенсивності від неістотних до сильних подекуди дуже сильних. В кількісному відношення вони розподілились таким чином : в центральних та західних районах випало  85-100мм, що становить 260-270 % місячної норми, в північних та південних районах випало 105-115 мм, або 310-325 % норми.

Із небезпечних явищ по області спостерігалось :11 днів з туманами, 15 – з вітром 15-20м/с, сильними опадами 3 , налипанням мокрого снігу- 2 , ожеледдю – 8, хуртовинами – 9.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.