У Гаях Шевченківських вирішують долю 5,5 га нового житлового кварталу

10 квітня о 14.00 год. у Гаї-Шевченківській сільській раді відбудеться громадське обговорення щодо розроблення детального плану території нового житлового кварталу с. Гаї Шевченківські. Аби учасники обговорення були краще обізнані в темі, ми запросили до слова Гаї-Шевченківського сільського голову Богдана Брича.

 – Богдане Васильовичу, розкажіть, будь ласка, які є можливі варіанти детального плану нового житлового кварталу с. Гаї Шевченківські?

– Йдеться про 5,5 гектарів, трохи більше 4 з яких маємо на меті продати з аукціону, аби поповнити місцевий бюджет. Це єдина вільна земля в селі, яка може працювати на громаду. Пошук джерел надходження – основне завдання, що стоїть перед сільською радою на цьому етапі діяльності. За формою 6 ЗЕМ призначення цього детального плану території – під багатоповерхову забудову.

В рамках громадського обговорення будемо пропонувати змінити цільове призначення цієї території. На оформлення документів, ймовірно, знадобиться кілька місяців. Всі етапи будуть прозорими і відкритими для людей – висвітлюватимемо відповідні події (і у форматі відеозапису) на офіційному сайті Гаї-Шевченківської сільської ради, який наразі у тестовому режимі, та на сторінці у соцмережі Facebook.

Наразі є кілька варіантів детального плану, які пропонуватимемо громаді у неділю, 10 квітня. В кожному з них є однакові креслення щодо майже гектара землі, який плануємо розподілити між учасникам бойових дій. Це, за попередніми даними, 11 земельних ділянок для зведення будинків та господарських споруд. Дев’ятеро претендентів – військові родом з Гаїв Шевченківських. Кожному пропонуватимемо по 7 сотих землі. Але спочатку буде створено робочу комісію, у яку ввійдуть представники ЗМІ, волонтери, громадські активісти, учасники політичних партій, члени земельної комісії та депутати Гаї-Шевченківської сільської ради, які визначатимуть, кому з бійців надати право на ці земельні ділянки.

Щодо інших чотирьох гектарів, в одному з проектів дві ділянки біля дороги передбачаємо для комерційного призначення. Однак тут є певні нюанси з державними будівельними нормами. В іншому варіанті вся територія передбачена для багатоповерхових будинків із багаторівневими стоянками, двома скверами, культовою спорудою (церква чи капличка), але цей варіант вже неможливий, бо є територія для бійців АТО. В іншому проекті заплановано залишити більше земельних ділянок (в межах 1,4 га) для будівництва житлових будинків і господарських споруд для продажу через аукціон, а також для надання в оренду для ведення рекреаційного бізнесу. Решту два гектари можна запропонувати будівельним інвесторам для 8 багатоповерхових будинків.

Яка, все-таки, користь сільській раді від багатоповерхової забудови? Адже це одноразове надходження у бюджет.

– Крім значного фінансового ресурсу, завдяки багатоповерховим забудовам зможемо встановити у Гаях Шевченківських комунікації, передусім, каналізацію. Зараз мешканці нашого села користуються непрактичними і дорогими в обслуговуванні септиками. Кожна сім’я у місяць витрачає як мінімум 200 гривень, щоб очистити септик.

Які кроки будуть здійснені після громадського обговорення?

– Після громадського обговорення буде прийнято відповідне рішення сільської ради, потім – експертиза земельної ділянки та визначення її ринкової ціни або нормативно-грошової оцінки, якщо в дальшому мова йтиме про продаж права оренди на аукціоні.

На який час можна купити право оренди на землю?

– Законодавство України передбачає максимальний термін оренди – 49 років.

Богдане Васильовичу, який нинішній бюджет Гаї-Шевченківської сільської ради?

– В межах 430 тисяч гривень на рік. Цього дуже мало, щоб вирішувати навіть нагальні проблеми села, не кажучи вже про розвиток інфраструктури, соціальних об’єктів. Надходження з податку на акциз у наш бюджет відбувається лише з одного магазину, який є у селі, ще трохи коштів отримуємо від фізичних осіб-підприємців, серед найпотужніших – місцевий житель, депутат Тернопільської районної ради, підприємець Юрій Федуник.

Зала для силових вправ у Гаї-Шевченківській сільській раді.

Днями на своїй сторінці у Facebook Ви анонсували відкриття в Гаях Шевченківських тренажерного залу з трьома відділеннями – для силових вправ, боксу настільного тенісу. Читачі Вашої сторінки залишили багато схвальних коментарів, адже мало хто в селах має тренажерний зал.

– Гаї-Шевченківську сільську раду нині представляють 14 ініціативних, прогресивних депутатів. Разом з ними ще торік ми вирішили організувати сучасний тренажерний зал для наших гаївчан у підвальному приміщенні адмінбудівлі сільської ради. Меценатами запропонували стати місцевим заможним жителям, підприємцям, які не відмовили і дали певну суму коштів на купівлю будівельних матеріалів. Депутати Андрій Дручок, Ігор Телень, Ігор Заплітний, Олександр Катрук, Володимир Гуцало, Василь Гаврищак та багато інших небайдужих гаївчан ціною власного часу і зусиль впродовж двох місяців проводили ремонтні роботи, приносили з дому чи купували спортивний інвентар, тренажери. Тут уже встановили обладнання для доступу до WiFi. Підкреслюю – жодної копійки на тренажерний зал з бюджету Гаї-Шевченківської сільської ради  не використано.

Коли ж відкриття?

– 10 квітня – у день громадського обговорення щодо розроблення детального плану території нового житлового кварталу с. Гаї Шевченківські. У цей день вирішимо дальшу долю тренажерного залу щодо збору грошей з бажаючих тут тренуватися, аби мати можливість повноцінного обслуговувати зал – прибирати, ремонтувати, купувати інвентар. Можливо, відкриємо його як комунальне підприємство, або передамо в оренду громадській організації чи оберемо іншу оптимальну правову форму для цього об’єкту.

Богдане Васильовичу, яка Ваша позиція щодо об’єднання Гаїв Шевченківських з іншими територіальними громадами?

– Мій пріоритет, як сільського голови, – приймати рішення прозоро, відповідно до законодавства і, що головне, колегіально. Підтримаю будь-яку пропозицію, яку більшістю запропонує громада нашого села. В рамках останнього в часі опитування мешканців Гаїв Шевченківських, яке відбулося у 2015 році (метод – опитування працівниками сільської ради на дому), було запропоновано три варіанти: залишатися окремою адміністративно-територіальною одиницею, об’єднуватися з містом Тернопіль або з с. Байківці. Близько 75% опитаних відстоювали позицію об’єднання з містом. Але це результати за час, коли рух щодо адміністративно-територіальної реформи лише стартував, багато хто ще не був достатньо інформаційно підкованим у цій темі. Тому, вважаю, результати такого опитування на нинішньому етапі відрізнялися б від попереднього.

Розмовляла Ірина Юрко.

Фото автора.

Серед хобі Гаї-Шевченківського сільського голови Богдана Брича — бокс. Грушу у сільський тренажерний зал приніс з дому.
Коридор тренажерного залу.
Шведська стінка.

Коментарі вимкнені.