Унікальну для області операцію провели в лікарні №2 Тернополя
На Тернопільщині вперше провели ендоваскулярну операцію. У Тернопільській міській лікарні №2 хірурги прооперували мешканку Чорткова і коли до операції йшла мова про ампутацію лівої ноги, то зараз після оперативного втручання жінка ходить. На своїх двох.
Орислава Яхніцька з Чорткова до медиків другої Тернопільської лікарні звернулася в п’ятницю, двадцятого січня. В жінки раптово почала боліти нога, ходити було дуже важко.
– Мене дуже сильно боліла нога. Я лежала в Чорткові в районній лікарні шість днів, мене там трошки підлікували, тоді мені стало гірше і мені дали рекомендацію, щоб я приїхала сюди в другу лікарню, що тут дуже гарні спеціалісти, – розповіла ТВ-4 пацієнтка Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Орислава ЯХНІЦЬКА.
Після ультразвукового дослідження медики запідозрили в Орислави Яхніцької можливість відриву тромба і потрапляння його в артерію, а внаслідок тромбозу вен могла розвинутися венозна гангрена. Така ситуація загрожувала життю жінки, відтак у суботу її прооперували.
– Ми зв’язалися з Львовом. Нам дістали спеціальне устаткування для постановки “ловушки” для тромбів, або як ще його називають “кава фільтр”. Бригада ендоваскулярних хірургів успішно здійснили це завдання. Дійсно вперше в Тернополі ми здійснили таку унікальну операцію в плоть до того, що ми під час установки кава-фільтра ввели спеціальний катетер в тромб, який стояв в глибокій венозній системі і провели його розчинення спеціальним препаратом, який розчиняє тромби, – розповідає науковий консультант центру рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної кардіології Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Володимир ГОЩИНСЬКИЙ.
Результатом операції, яку на Тернопільщині провели вперше, лікарі центру рентгенендоваскулярної хірургії другої Тернопільської лікарні задоволені. Вона пройшла без ускладнень. Жінці врятували ліву ногу та життя. Зараз Орислава Яхніцька почуває себе добре і вже ходить. А відкритий торік у листопаді Центр рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної кардіології в Тернопільській міській комунальній лікарні №2 – єдиний у нашій області, відтак операції тут роблять різні.
– Сфера застосування також є і кардіологія і закупорка артерій різного розміщення. Весь людський організм пронизаний судинами. При судиній патології будь-якої локалізації за допомогою цього обладнання можна відновлювати прохідність судин, – розповідає кандидат медичних наук, керівник центру рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної кардіології Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Олег ЛУГОВИЙ .
У цетрі також проводять стентування і коронографію. Такі операції лікарі називають кроком вперед у медицині Тернопільщини.
– Стент – це є маленька пружинка, яка вставляється в судину. Через судину заходимо прямо в коронарні артерії і вставляємо даний стент. Судина функціонує далі і як такого інфаркту не відбувається. Це є крок вперед, це є досить важкі операції, це взагалі для Тернопільської області прорив, бо це проводиться вперше в Тернопільській області, – розповідає ендоваскулярний хірург центру рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної кардіології Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Віталій ОЛЬХОВИК .
– Центр заключає в себе як діагностику захворювань, так і надання допомоги на сучасному рівні. Що таке сучасний рівень – це надання допомоги малоінвазивними методами, не роблячи великих розрізів, не роблячи великих оперативних втручань, надання максимальної допомоги, – розповідає головний лікар міської комунальної лікарні №2 Тернополя Віктор КМІТА .
Тим часом Орислава Яхніцька дякує медикам за врятоване життя.
– Я дуже вдячна лікарям за те, що вони врятували мені життя. Тому що ще крок, до смерті було дуже близько. Дуже вдячна їм, бажаю здоров’я їх сім’ям, дітям.Дуже вдячна всьому реанімаційному відділенню, що вони біля мене ходили, як біля рідної мами, , – каже Орислава ЯХНІЦЬКА.
Коментарі вимкнені.