На місцеві видання нема грошей у бюджеті

Володимир ПогорецькийЖурнали, які ще виходять у нашому регіоні, не отримують грошей від влади. Головний редактор журналу «Золота пектораль» Володимир Погорецький порівняв ситуацію в Тернопільській області з Івано-Франківською.

Володимир Погорецький, головний редактор журналу «Золота пектораль»: «У 2011 році в Івано-Франківській області було закладено 950 тисяч гривень на книгодрукування. На 2012 рік закладається 1 мільйон 250 тисяч. На книговидання в Тернопільській області у 2011 році було закладено тільки тисяч гривень».

Журнал Івано-Франківської спілки письменників щороку отримає з обласного бюджету 125 тисяч гривень. А ювілейний номер видання додатково отримав 40 тисяч. На дитячий журнал «Дзвіночок» Івано-Франківська облрада виділяє 60 тисяч гривень у рік. А от тернопільська «Золота пектораль» минулого року не отримала ні копійки. Все тому, що головний редактор начебто вчасно не подав відповідне клопотання. Обласний очільник у відсутності грошей для журналу звинувачує фінансову кризу.

Проте Володимир Погорецький не розуміє, чому голова Івано-Франківської області, попри дефіцит, знаходить кошти на видання, а його побратим по партії, очільник Тернопільської – ні. Натомість останній щороку дає більше 250 тисяч гривень на провладний журнал «Рада», який більшість громадян, упевнений пан Погорецький, і в очі не бачили. Трохи інша ситуація, незважаючи на таку ж нестачу грошей, у всеукраїнських виданнях.

Станіслав Бондаренко, заступник головного редактора газети «Літературна Україна»: «Газета «Літературна Україна» також нелегко триматись, адже письменники та вчителі – небагаті в нас люди. А це є головна наша передплатна і читацька сила. Люди небагаті, але наклад цього року тримається практично той же, що і минулого. Дещо модернізується верстка та інше. Стараємось бути на рівні. Докладніше судити вам самим».

Складно на Тернопільщині й отримати інформацію про фінансування тих чи інших видань. Якщо в тій же Івано-Франківській області всі цифри доступні та відкриті для бажаючих, то в нашому регіоні виписані на журнали кошториси редакторам просто не показують, – повідомляє ІНТБ.

-1 thoughts on “На місцеві видання нема грошей у бюджеті

  • 14:51 | 26.01.2012 о 14:51
    Permalink

    журнали та газети це є чийсь приватний бізнес. Якого фіга я маю фінансувати з бюджету чийсь бар, ресторан чи видавництво???

Коментарі вимкнені.