Виправдовувати людей на Донбасі — це себе обманювати, – письменник із Макіївки

Про героїв своїх книг та ситуацію в країні розповів на своєму літературному вечорі макіївський письменник Олексій Чупа. Окремо автор розповів про ситуацію на Донбасі та його погляд на події, що там відбуваються.

  – Я завжди намагався вигородити Донбас, бо там непросте життя – розповідає пан Чупа. – Казав, що там живуть прості люди без ідеологічних “загонів”. Але в один момент усе змінилося. Це було 16 січня.

Саме в той день були прийняті диктаторські закони, уточнив пан Чупа. Ця новина застала автора на роботі — він тоді працював на металургійному заводі.

– І тоді я почув, як мої співробітники зраділи, що нарешті той Майдан розженуть, – каже Олексій. – Це був день, коли я поставив на всіх своїх земляках хрест.

Виправдовувати таких людей — це себе обманювати, розповів автор.

– Те, що я бачив, не дозволяє мені захищати Донбас, – каже Олексій. – Хоча там є маса чудових людей, я сам таких знаю десятки. Але вони виїжджають звідти. Їм важко жити в умовах російської пропаганди. Тому я погоджуюся із думкою Андруховича, що Донбас із Кримом мають бути окремо від України. Тих людей не зміниш моментально, на це потрібні роки. А цей час варто витрачати на розвиток України.

Окрім теми Донбасу розповідав письменник також і про свої книги. Остання із них, “Казки мого бомбосховища” – це збірка оповідок про людей, із якими автор прожив все своє життя.

– Це історії про кожного із моїх сусідів, – розповідає пан Чупа. – Я жив в Макіївці у “сталінці” на чотири поверхи, на кожному з них — три квартири. Тому й історій — дванадцять.

Останню із них автор дописав в той день, коли його рідне місто почали бомбити.

– Ми з усіма тими людьми із книги просиділи кілька днів у бомбосховищі, – згадує автор. – І тоді я переконався, що вони саме такі, як я про них написав. Ця книга — це могильний камінь на моєму житті в Макіївці.

Довідка:

Олексій Чупа народився в Макіївці в 1986 році. Навчався філології в Донецькому університеті та на спеціальності хіміка-технолога в Макіївському металургійному технікумі. Працював машиністом на Макіївському металургійному заводі.

Автор книг:

2011 — «Українсько-російський словник» та «69», «Акваріум»

2012 — «Homo Profugos»

2013 — «Вишня і Я»

2014 — «10 слів про Вітчизну»,  «Бомжі Донбасу» та “Казки мого бомбосховища”.

Книги Олексія Чупи “Бомжі Донбасу” та “10 слів про Вітчизну” ввійшли до довгого списку премії “Книга року BBC” 2014р.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.