Янукович найбільше боїться не “радикалів”, – Дмитро Ярош

Інтерв’ю лідера “Правого Сектора” Дмитра Яроша польським журналістам.

1) Нещодавно ми прочитали статтю в російській “Комсомольській правді”, яку було передруковано у польських ЗМІ. Стаття набула широкого розголосу. Тематика напряму стосувалася Вашого Правого Сектору. Вас назвали “тиранічними лідерами радикалів з Майдану.” Якими будуть Ваші коментарі з цього приводу?

Ніколи не помічав у собі якихось схильностей до тиранії. Що стосується подібної риторики у ЗМІ, то про нас зараз дуже багато говорять — і хороше, і погане, і правду, і неправду.

2) Чи не боїтеся того, що Янукович, наляканий такого роду радикалами, може піти на контакт із “поміркованими”, ліберально налаштованими опозиціонерами, яких наразі представляє Кличко, Яценюк і, певною мірою, Тягнибок, і все заради того, аби Вас зупинити?

Напевно, Янукович найбільше боїться не “радикалів”, а народу, котрий радикалізувався і хоче революційних змін. Теоретично, союз між опозицією та режимом Януковича можливий. Але потрібно пам’ятати про те, що Янукович дуже прямолінійний, грубий і тупий. Тому імовірність такого сценарію невелика. Крім того, опозиціонери не хочуть стати політичними трупами, тому намагаються хоч якось рухатися у революційному напрямі. В інакшому випадку народ остаточно від них відверниться.

3) Дехто з поляків (включаючи націоналістів або груп правого крила) схильний підтримувати Януковича, але виключно через страх. Вони побоюються так званої “бандерівської загрози”, направленої на польські нацменшини, що й досі прослідковується у Західній Україні в наш час. Чи законні ці острахи? Чи слід полякам в Україні Вас остерігатися?

Ні. Ми маємо чітку методологію ставлення до національних меншин, яку, до речі, запропонував Степан Бандера. Ми по-побратимському ставимося до тих неукраїнців, які борються у наших рядах. До тих, хто визнає наше право бути господарем на нашій землі ми ставимося терпимо. Нарешті, ми ставимося вороже до тих, хто вороже ставиться до нас. Що стосується українських поляків, то дуже багато із них є українськими патріотами. Вони чудово інтегровані у наше суспільство, і я не бачу жодної проблеми у тому, що вони живуть в Україні. Ворожим може бути ставлення лише до тих поляків, котрі мають шовіністичні погляди і займаються антиукраїнською діяльністю. Погодьмося, що часом у поляків національний гонор є занадто великим, і на це потрібно реагувати. Скажімо, якщо у Львові екскурсовод говорить польським туристам, що Львів має знову стати польським містом, то цей екскурсовод має опинитися у в’язниці або бути покараним інакшим чином. Водночас якщо в Україні діють якісь польські культурні товариства і ці товариства не здійснюють антиукраїнської діяльності, тут немає нічого поганого. Навпаки, у нашій програмі ідеться про збереження національної ідентичності національних меншин. Отож, чесним полякам не варто боятися української революції.

4) Який Ваш прогноз щодо політики уряду найближчим часом? Чи діятиме українська влада жорсткокіше і брутальніше проти опозиції, чи ж навпаки?

Обидва варіанти цілком імовірні. Ми готові до обох варіантів і будемо діяти в залежності від конкретної ситуації.

5) Багато націоналістів у Польщі (і також у Європі), які б за іншими обставинами з радістю долучилися б до української революції, залишаються скептично налаштованими і тримають дистанцію. Так як Свобода підтримує ЄС, вони вірять що вся революція служить інтересам ізраїльського лоббі, ЄС і НАТО. Яке у Вас особисто і Правого Сектору загалом ставлення до інтеграції України з ЄС/НАТО?

Зараз в Україні перетинаються інтереси не лише внутрішніх політичних сил, але й геополітичних сил глобального масштабу. Багато українців дійсно повірили в необхідність інтегруватися до атлантичних структур. Це дуже гарні люди, патріоти. Одначе вони далекі від націоналістичного способу мислення. Ми відкидаємо бінарну опозицію “Захід-Росія” і вважаємо, що українці мають іти своїм шляхом, уникаючи не лише московського імперіалізму, але й мондіалізму західного зразку. Україна — це європейська країна, але ми розуміємо, що ЄС — це антиєвропейське утворення (ви й самі це чудово знаєте). Ми доносимо до демонстрантів власне ставлення до ЄС, але не нав’язуємо його. На нашу думку, коли переможемо режим Януковича, то вага націоналістичного фактору в Україні зросте і за таких умов у нас збільшаться шанси уберегти Україну від вступу в ЄС та НАТО. Водночас потрібно пам’ятати, що режим Януковича не є анти-атлантичним. Сьогодні він продає Україну Москві. Перед цим — продавав Заходу (згадаймо перипетії довкола видобутку західними компаніями нашого сланцевого газу). Завтра цей режим може стати знову прозахідним. Януковича не цікавить ідейна геополітика — його цікавлять власні приватні інтереси.

– See more at: http://www.sich-zhinocha.org/content/intervyu-lidera-pravogo-sektora-dmitra-yarosha-polskim-zhurnalistam#sthash.wUQm3IpE.dpuf

-1 thoughts on “Янукович найбільше боїться не “радикалів”, – Дмитро Ярош

  • 12:23 | 2.02.2014 о 12:23
    Permalink

    Чи є статистика щодо поранених, пропавших безвісти, (чи вбитих) в рядах “Правого сектору”?

Коментарі вимкнені.