Мар’яна Максим’як: «Мало хто може позволити собі розкіш — бути таким, яким є насправді…»
Нова збірка поезій молодої поетки побачила світ. Презентація чергового творіння Мар’яни Максим’як, що має назву «Люди», нещодавно відбулася у конференц-залі редакції газети «Вільного життя» у Тернополі. Книга була видана у тернопільському видавництві «Крок» і окрім вибраної поезії авторки, що лягала на аркуш протягом восьми років, містить ще біографічну довідку та відгуки.
Нагадаємо, Мар’яна Максим’як — наша землячка. Народилася вона у місті Бучач, а впродовж останніх років мешкає у Львові. Перша її дебютна книга вийшла вісім років тому.
«У моїй новій збірці можуть знайти щось для себе і молодь і люди зрілого віку, — розповідає авторка. — Тут є верлібри, римовані вірші і не зовсім. Назва «Люди» тому, що, по-перше, збірка містить однойменний вірш, а по-друге — вона для людей і про людей».
На титульній сторінці книги зображено два профілі людини, що за словами авторки, символізує певну дволикість.
«Можливо дволикість не лицемірну, а внутрішню, — зазначає вона. —
Адже інколи ми одягаємо для людей якісь маски і справжня наша сутність потай від усіх залишається іншою. Таке наше суспільство… Мало хто може позволити собі розкіш — бути таким, яким є насправді…»
На переконання Мар’яни Максим’як, писати вірші можуть лише особистості з тонкою душею. У її творіннях, насамперед, — відображення емоцій, які викликають оточуючі, різних соціальнихі проблем. Поштовхом до написання, зазначає поетка, можуть бути враження від спілкування з будь-якими людьми. Буває, що натхнення вона черпає після поїздки в потязі чи розмови у кав’ярні або ж навіть… прочитавши статтю в газеті. І для того, аби творити їй не потрібно особливих умов. Розповідає, що зворотній зв’язок від читачів надходить доволі часто. І здебільшого їй дякують.
До речі, досвід молодої поетки становить 11 років. Одні з перших кроків на творчій ниві вона зробила ще у 2000 році, у літературній студії рідного Бучача. А сьогодні Мар’яна Максим’як — учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературних фестивалів. Також вона активно займається й сучасним жанром «Відеопоезія», який набуває зараз великої популярності.
Ще одна презентація (вже для більш широкого загалу) нової збірки Мар’яни Максим’як відбудеться 17 грудня у тернопільській мистецькій галереї «Бункер муз».
Марія Нестерук
Поетко Мар’яно, а що то за слово таке “позволити”? Це з якого суржику?