Гарячий день у тернопільському відділі Державного реєстру виборців

З якими скаргами зверталися тернополяни 25 травня, у день виборів Президента, до державного реєстру виборців, “Погляд” запитав у начальника Відділу ведення Державного реєстру виборців Пульки Віктора Володимировича. Він розповів, що найбільше телефонували, щоб уточнити адресу дільниці, а заяви писали найчастіше через відсутність своїх даних у списках виборців. 

Телефонували, щоб запитати адресу дільниці

– Більшість людей телефонували, щоб дізнатися місцезнаходження своєї дільниці. Інші – запитували, до якої виборчої дільниці належить той чи інший будинок, у яком вони проживають. Це треба вже досліджувати – чи вони не читали в запрошенні адреси дільниці, чи взагалі не отримали запрошення.

Члени ДВК не могли знайти прізвище у списку

Окрім цього, зверталася частина людей, що не могли себе знайти у списку виборців. Основною причиною було те, що працівники дільничних комісій неуважно переглядали списки.

– Ми, передивляючись по реєстру запис про цю людину, рекомендували дільничній комісії ще раз перевірити наявність виборця у своїх списках. І дійсно, при повторному перегляді більшість людей вони таки знайшли.

100 осіб писали заяви, щоб голосувати на наступних виборах

Ті люди, яких всеж не було у списках виборців, приходили у відділ із заявами, аби їх включили до реєстру і на найближчих будь-яких виборах вони вже мали право голосу. Адже 25 травня вони вже не могли проголосувати – в день голосування зміни до списків виборців не проводилися.

– До ста осіб не змогли проголосувати у Тернополі, – повідомив Віктор Пулька 25 травня. – Це ті особи, які не попали до списків. Але, якщо брати до уваги, що в нас 178 тисяч виборців у місті включені в уточнені списки, то 100 осіб – це дуже мала кількість.

Хворі, яких виписали з лікарні, не знайшли себе в списках

Частина людей, які напередодні виборів проходили лікування в лікувальних закладах, не змогли проголосувати за місцем проживання. Адже лікарні ще 21 травня подали до Держреєтру виборців список пацієнтів і ті мали б голосувати в медзакладі. Проте, зазначає Віктор Пулька, деякі пацієнти, наприклад ті. яких виписали в період після 21 травня, приходили на дільниці за місцем проживання, а там у списках їх уже не було. В такому випадку вони могли проголосувати на дільниці у лікарні, де були внесені в списки виборців до 21 травня.

До слова, гарячим був для працівників Відділу ведення ДРВ цей день, 25 травня, не лише через постійні звернення тернополян, а й через спекотну погоду. Оскільки відділ знаходиться в будівлі міської ради під самим дахом, то й сонце прогріває ці приміщення більше, аніж на інших поверхах. Навіть в коридорах міської ради було прохолодніше, аніж в кабінетах працівників відділу, де стояла неймовірна спека, особливо під кінець робочого дня.

Довідка:

Тим особам, які не знайшли себе у списках по тій чи іншій причині – рекомендовано найближчим часом звернутися у Відділ ведення Державного реєстру виборців. Порібно написати заяву та мати копію паспорта. Лише тоді ці люди зможуть голосувати на будь-яких подальших виборах, які будуть оголошені ЦВК чи ВР.

Контакти: 46001, м. Тернопіль, вул. Листопадова, 5, каб. 42 – 44 тел. 25-07-95; тел./факс – 22-03-83; 22-04-83; e-mail:vvdrv08@ukr.net

 

Коментарі вимкнені.