Наслідки повені 2008-го на Тернопільщині ліквідовують досі

Декілька сімей, що потребують відселення із небезпечної внаслідок зсуву грунту території у Мельниці-Подільській Борщівського району, так і не отримали нового житла. Вулиця Крушельницької у селищі –  не єдина ділянка в області, де відбуваються зсувні процеси, але, за висновками фахівців,  найбільш небезпечна. У ній опинилося 10 житлових будинків. Це засвідчили 8 комісій, які упродовж останніх років відвідували район. У 2009-му проблему частково вирішили – обласна рада виділила 200 тисяч, Борщівська районна рада – ще 60. Цих грошей вистачило на чотири будинки. У серпні 2011-го на рахунок Мельнице-Подільської селищної ради надійшло ще 160 гривень із районного бюджету. За них можна було б придбати ще два будинки, але чи то зволікання місцевої влади, чи то недбалість казначейства вирішила долю двох сімей, які чекають на житло.  Селищний голова Мельниці-Подільської Володимир Боднарчук прокоментував це так: «Ми подали всі дані. Головою селищної ради було підписано договір купівлі-продажу на придбання житлового будинку та земельної ділянки. В грудні 2011-го в Борщівське державне казначейство було подано платіжні доручення для перерахування коштів на придбання житлових будинків, земельних ділянок, послуг нотаріуса, інвентарбюро. Але жодні платіжні доручення до кінця грудня не були оплачені і кошти повернулися у районний бюджет».

Сьогодні ще шість сімей потребують нагального відселення із зони ризику. На це потрібно 567 тисяч гривень.

Фахівці проектного інституту з Чернівців, які обстежували зону ризику, потвердили: ліквідувати зсув можна, але це коштуватиме 15 мільйонів гривень. «Тож, відселити людей із небезпечної території дешевше», – каже перший заступник голови Борщівської райдержадміністрації Олександра Манюк.

І заступник голови обласної держадміністрації Микола Головач обіцяє, що клопотатиме про зміни до обласного бюджету на 2012-й рік і виділення постраждалим сім’ям 407 тисяч гривень. Решту 160 повинен взяти на себе районний бюджет.

Адріана Білецька, Погляд

Коментарі вимкнені.