Михайло Гросуляк хоче узаконити “нептунівців” біля “Ноєвого ковчега”

Щоб вирішити конфлікт із „моржами” щодо будівництва в парку „Топільче”, ресторатор Михайло Гросуляк пропонує їм за свій кошт відремонтувати фасад клубу „Нептун”, зробити спільні комунікації і допомогти здати в експлуатацію їхню будівлю

Зносити чи забирати в „моржів” приміщення клубу „Нептун” підприємець і ресторатор Михайло Гросуляк не збирається. Навпаки, пропонує їм зробити зовнішній фасад і узаконити будівлю, – пише “20- хвилин

Таку відповідь дав тернопільський ресторатор, власник „САМоГОННої ресторації”, на статтю в „RIA плюс” за 8 червня, в якій моржі скаржилися, що біля їхнього будиночку в парку ведуть будівництво розважального комплексу.

– Мене образило, що мій проект назвали саме „розважальним комплексом”. Насправді це буде заклад громадського харчування, що відповідає усім рішенням органів місцевої влади та європейським нормам, – каже пан Гросуляк.

Люди, які звернулися в редакцію, вважали, що на їхню будівлю зазіхає міська влада. Вона, мовляв, дозволила будівництво біля „моржатника”.

– Так, я розпочав будівництво, але маю на нього усі необхідні дозволи, – говорить Михайло Гросуляк. – Крім того, з 1993 року я є членом клубу „моржів”. І я, як і вони, зацікавлений у розвитку клубу. Руйнувати їхню будівлю не збираюся. Хочу нагадати, що я готовий до діалогу.

Винесе проект на обговорення

Підприємець додає, що 16 червня він виносить на розгляд громадської ради з питань стратегічного розвитку і містобудування при міськраді проект „Ноєвого ковчегу”. На засідання ради запрошують усіх охочих.

– Хочу вибачитися перед тернополянами, що не надав раніше належної інформації про це будівництво. Дякую „моржам”, що підняли цю тему. Запрошую цих активних людей до роботи в нашій громадській раді і конструктивного діалогу, – каже він. – Я хочу поставити всі крапки над „і”. Так дав мені Бог, що я почав це будівництво. Але ту землю я купив у приватного підприємця для реконструкції старої будівлі під заклад громадського харчування ще у 2004 р. Хочу запевнити людей, яких „дусить жаба” і вони думають, що принесуть мені шкоду, що я не буду зупиняти будівництво. Це моя земля. На громадській раді я презентую проект, аби громада знала, що саме будую, і щоб зняти підозри про „підкилимні” домовленості.

До речі, відстань між будівлями „моржатника” та майбутнім рестораном – не 1,5 метри, як говорили „моржі”, а три, запевняє він.

– Ми ведемо будівництво, дотримуючись усіх будівельних норм, – каже він. – Адже об’єкт треба буде здавати в експлуатацію.

Пропонує ремонт і комунікації

– Не моя вина, що будівлю клубу „моржів” звели незаконно. Це проблема колишньої влади. Я ж, як член клубу „Нептун” і як тернополянин, маючи нагоду допомогти клубу, навпаки, хочу за свій кошт відремонтувати фасад будівлі та допомогти ввести її в експлуатацію згідно з законодавством – стверджує Михайло Гросуляк. – Я вручив їм заяву, в якій запропонував довести фасад до привабливого вигляду, поділитися з ними комунікаціями, а також допомогти зі здачею в експлуатацію. Чекаю на ділову розмову та співпрацю, бо не маю часу на суперечки.

За словами підприємця, він чекає від „моржів” ідеї облаштування фасаду і допоможе їх реалізувати.

– Я не претендую на їхню будівлю. Просто не хочу втягуватися у конфлікти. Дайте мені спокій і час, аби робити свій проект. Бо там заплановано дуже багато робіт, а я пообіцяв відкрити його у 2012 р., – пояснює ресторатор. – Цей проект, як і все, що я створюю, роблю для громади, аби в Тернополі дійсно були місця для комфортного та смачного відпочинку. Тому я прошу всіх свідомих та творчих тернополян долучитися до реалізації проекту. Чекаю на ваші ідеї та пропозиції.

Крім ресторану – музей з акваріумами

Заклад харчування „Ноїв ковчег” у парку „Топільче” буде двоповерховим і матиме підвальне приміщення. Адже за біблійною легендою ковчег був триповерховим.

Правда, він не плаватиме на воді. Ззовні це буде будівля, що нагадує дерев’яний ковчег. Усередині теж планують „погратися” з матеріалами для оформлення інтер’єру.

– Ідея в тому, щоб підняти духовність нашої молоді. Часто їжджу на велосипеді і мене засмучує, коли бачу, що молодь кидає в наше озеро пляшки чи пакети. Просто мало хто працює з молоддю. А Ноїв ковчег – це повчальна історія про праведного чоловіка, який врятувався під час потопу, і його стосунки з Богом, – говорить Михайло Гросуляк. – Зараз усім бракує добра. Треба згадати про історію людства, вернутися до витоків.

Також у біблійній історії про Ноя є фраза „Кожної тварі – по парі”. Цю ідею підприємець теж планує реалізувати. Каже, що це буде не просто ресторан, а ще й музей екології Тернопілля – флори та фауни Дністровського каньйону та Тернопільського ставу.

– А їжу будемо подавати екологічно чисту. Продовжимо традиції „Старого млина” та запропонуємо їжу, вирощену на нашій фермі чи зроблену нашими руками, – підсумовує Михайло Гросуляк. – Так, уже зараз збільшуємо стадо кіз, аби мати для потреб наших ресторанів натуральний сир. Також співпрацюємо з селянами, щоб вирощували правильні – без хімії – огірки, помідори, картоплю, м’ясо. Плануємо і виробництво свого пива, квасу, інших безалкогольних напоїв.

-1 thoughts on “Михайло Гросуляк хоче узаконити “нептунівців” біля “Ноєвого ковчега”

 • 17:31 | 16.06.2011 о 17:31
  Permalink

  Dorogyy pane MYHAYLO.
  dakuu vam za vashu pratsu i za te sho vkladaete dushu u svoi chudovi proekty.
  ideya restorany ” Noivogo kovchegu” e sylnou sama po sobi. obov”iazkovo zavitau z vsieu simeu.
  Vy prosyte idey – chym moju podilus.
  pojertvuyte odnieu kimnatou v pidvali chy na gori dlia ztvorennia iluzii. postavte tam ekran ta proektor . systema dzerkal povynna nadaty mojlyst podyvytys cheres “vikno” na ekran u pidvali. sco na ekrani proektyvaty, iake “kino” prydymayte sami.
  vid schyrogo sertsa daruu.

 • 19:38 | 16.06.2011 о 19:38
  Permalink

  kino- slony 2 stuky, gyrafy 2 shtuky…

Коментарі вимкнені.