«Окупанти» на прилавку
У справжнього українця ранок тепер не починатиметься з кави «Жокей», канапки із російським сиром та батончика «Снікерс». Нині українці масово бойкотують російські товари. У соцмережах створюються групи із закликом не купувати російське, а на вулицях роздають листівки із переліком товарів виробника-«окупанта». Невдовзі такі акції відбудуться і в Тернополі.
– Кожен свідомий українець не повинен давати можливості збагачуватися країні-агресору, – розповідає координатор руху «Відсіч» Ігор Климчук, – тому невдовзі роздаватимемо спеціальні листівки, де буде перелік російських товарів. До речі, дуже часто товари, виготовлені в Росії, маркують українськими або білоруськими штрих-кодами, тому варто ще звертати увагу на виробника на упаковці.
Схожу акцію Ігор разом із активістами проводив торік восени, після того, як Росія заборонила ввіз деяких українських товарів. Тоді неофіційними символами акції протесту обрали «зубату» матрьошку та валянки.
Відвідавши супермаркет «Сільпо», переконуюся, що приблизно 60 відсотків усієї продукції, власне, російського виробництва. Уважно переглядаючи цінники із штрих-кодами, розумію, наскільки товари країни-агресора заполонили наш побут. Можу побитися об заклад, що кожен має у себе вдома бодай п’ять товарів із позначкою «Изготовлено в России», хоча насправді можна знайти і не гірші аналоги вітчизняних виробників. До речі, треба бути дуже пильними, бо штрих-код вироблених у Росії товарів не завжди починається з цифр 46. Зокрема, на російських заводах транснаціональні компанії виробляють значну частину продукції, призначеної для ринку СНД. Відтак, купуючи батончик Snickers, кетчуп Heinz чи шампунь Garnier, ризикуєте придбати товар російського виробництва, хоча на етикетці стоятиме штрих-код однієї з європейських країн. А якщо збираєтесь купувати побутову техніку і не хочете підтримувати сусідню державу, слід звернути увагу на таку інформацію: торгова марка Vitek, зареєстрована в Австрії, насправді має російське коріння. Ще одну марку – Rolsen (як з’ясувалося – російську) – можна побачити на моніторах, телевізорах, домашніх кінотеатрах, пральних машинах тощо.
До слова, бойкот російських товарів підтримують і за межами України. У Литві громадяни, яким не подобається політика російської влади щодо України, оголошують бойкот російським товарам, зокрема, відмовляються купувати пальне на автозаправних станціях «Лукойлу», який є найбільшим роздрібним продавцем бензину та дизпалива у країні. Оголосили «Лукойлу» бойкот і у сусідній Польщі – у Facebook’у навіть створили сторінку «Nie tankuje na LUKOIL-u», до якої вже приєднались 14 тисяч користувачів.
Купувати чи не купувати російські товари – приватна справа кожного. Я зробила невеличке опитування серед друзів та знайомих. Дехто з них були дуже здивовані таким запитанням і відповіли, що, йдучи на закупи до супермаркету, ніколи не задумувалися, чи це товар російського виробника. Втім, тепер, гадаю, вони пильніше придивлятимуться до етикеток, адже велика справа починається із маленьких кроків…
Оксана СМІЛЬСЬКА, НОВА Тернопільська газета
Провославные люди! Бойкотируем МП в светлый день святой Пасхи!Никаких денег оккупантам!
Туристичний комплекс «Захар Беркут» власником є ТзОВ «Октант» спільне україно-РОСІЙСЬКЕ підприємство
http://zaxid.net/resources/photos/news/690_DIR/201301/1274679_1291742.jpg
ЗАХАР БЕРКУТ – бокот російським товарам!