Гарячі дискусії виникли в сесійній залі під час розгляду депутатського звернення фракції «Громадянська позиція»

Гарячі дискусії виникли в сесійній залі під час розгляду депутатського звернення фракції “Громадянська позиція”, зокрема депутата Петра Ландяка.

Пан Ландяк звернувся з трибуни до депутатів із зауваженням, що фракції не відповіли йому на пропозицію щодо створення Кодексу депутата Тернопільської ради.

Він звинувачував депутатів у небажанні працювати прозоро.

Зав’язалася гаряча дискусія, в рамках якої з’ясувалося, що насправді депутатські фракції підтримують запропонований Кодекс “Громадянської позиції”, проте, мають бажання доопрацювати його.

Член земельної комісії, представник “Свободи” Роман Навроцький сказав, що їхня фракція підтримує в цілому Кодекс, однак пропонує всім фракціям спільно прийняти рішення про його вдосконалення. Він додав, що земельна комісія загалом не потребує окремих кодексів, адже й так керується Земельним кодексом України.

Врешті депутати зійшлися на тому, що Кодекс, запропонований “Громадянською позицією”, варто доопрацьовувати спільно, тому на сесії це питання більше обговорювати не будуть.

Ось попередній варіант Кодексу депутата Тернопільської міської ради під час розгляду та прийняття земельних питань:

Ми депутати Тернопільської міської ради при розгляді і прийнятті рішень міської ради зобов’язуємось керуватись такими принципами:

  1. Надання земельних ділянок проводити виключно на конкурсних умовах , за винятком надання земельних ділянок церковним громадам, державним і комунальним підприємствам для їх статутної діяльності, без права передачі отриманих земельних ділянок в суборенду , використання їх за інвестиційними угодами чи в будь- який інший спосіб відчуження , який не передбачає прямого і повного використання землі їх тими суб’єктами, які отримали в оренду чи користування земельну ділянку.
  2. Надання земельних ділянок під будівництво повинно відбуватись у відповідності до генерального плану, планів зонування територій та на основі рішень архітектурно-містобудівної ради (до моменту затвердження детальних планів забудови).
  3. Підтримувати рішення щодо передачі земельних ділянок у власність власникам приватних будинків, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та гаражним кооперативам чи власникам гаражів у гаражних кооперативах.
  4. Підтримувати перезакріплення земельних ділянок новим власникам об’єктів нерухомості.
  5. Підтримувати продовження ( поновлення ) договорів оренди суб’єктам господарювання на земельні ділянки у випадках, розміщення на них зареєстрованих об’єктів нерухомості.
  6. У випадку поділу об’єктів нерухомості підтримувати рішення щодо поділу земельних ділянок.
  7. Підтримувати надання в оренду земельних ділянок терміном на 10 і більше років, на яких розміщені об’єкти нерухомості (будівлі, споруди, приміщення.
  8. Підтримувати зняття з розгляду включених до порядку денного питань щодо надання в оренду, продовження (поновлення ) договорів оренди, надання у власність чи постійне користування земельних ділянок лише на основі аргументованих пояснень ініціаторів такого зняття.

 

Коментарі вимкнені.