Світлана та Ярослав Стрельбіцькі із Тернопільського району вирощують у касетах розсаду капусти

Світлана та Ярослав Стрельбіцькі із села Чернелів-Руський Тернопільського району вирощують у касетах розсаду капусти – ранньої, середньої, пізньої, цвітної та броколі, а також помідорів, перцю, баклажанів. Тепер саме час класти насіння у ґрунт, аби через чотири-п’ять тижнів тішили око міцненькі добірні рослинки, з яких у недалекому майбутньому виросте гарний урожай.

– Усе необхідне готуємо взимку: купуємо насіння – в основному гібриди закордонних селекцій, касети, ґрунт, – розповідає Світлана Адамівна. – Ремонтуємо теплицю. Все робимо удвох з чоловіком. Як тільки весняне сонце прогріє верхні та бокові стіни теплиці, касету до касети вкладаємо на піддони, оскільки земля ще холодна.
Ґрунт використовують спеціальний, призначений для вирощування розсади. У виборі земельної суміші, каже Ярослав Орестович (а він – агроном за фахом), треба бути особливо уважним, адже буває, гроші заплатиш, а розсада не виросте. Придбали якось ґрунт у рівненських виробників. Привабила трохи менша ціна. Посіяли, а сходів нема і нема. Нарешті з’явилися, але добра розсада у касетах з рівненським ґрунтом уже не виросла. Відтоді віддають перевагу німецьким та прибалтійським ґрунтам «Класман» і «Лафлора».
Кожна насінина проростає в окремій лунці. Розсада має достатньо простору для розвитку кореня, отримання поживних речовин.


– Упродовж «тепличного» періоду розсаду як мінімум двічі підживлюємо, – ділиться секретами вирощування Світлана Стрельбіцька. – Використовуємо рідке водорозчинне добриво «Практарол», яке містить достатньо необхідних сходам мікроелементів.
Безпосередньо перед висаджуванням обробляють розсаду в касетах розчином препарату «Актара» проти шкідників. Узагалі, поливу – особлива увага. На початках, коли насінини лише лягли в касетний ґрунт, доводиться уважно поливати з невеликої лійки – щоби насінини не «попливли». А коли насіння зійшло, застосовують інтенсивний полив щодня, а то й двічі-тричі на день, оскільки земля в касетах швидко пересихає.
Через 30–35 днів розсада вже стоїть зеленою «стінкою». У половині вегетаційного тепличного періоду касети з розсадою із теплиці Стрельбіцькі виносять надвір для загартовування. До холоду розсада капусти стійка. Температурний режим +2 чи +4°С не нашкодить, однак для росту потрібне тепліше середовище. Тому на ніч касети доводиться заносити в теплицю.
«Касетна» розсада має великі переваги перед звичайною, вирощеною насипом на грядці.
– Такій розсаді не потрібний час для приживання – вона одразу йде в ріст, оскільки коренева система під час виймання з касет не пошкоджується, – наголошує подружжя Стрельбіцьких. – Вона гарантовано «не впаде» під сонцем, не зів’яне, оскільки коренева система має достатній запас води. Висаджувати таку розсаду не лише легко і зручно, а й приємно. Ще приємніше, коли врожай з неї виявиться навіть кращим, ніж очікували.
Але «головну скрипку» в питанні врожаю, все-таки, грає насіння відповідних сортів гібридів виробництва відомих фірм «Сингента», «Бейо», «Клауз», кажуть мої співрозмовники. Для вирощування розсади вони застосовують усе найкраще, тому що працюють на результат.
Ганна МАКУХ

Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.