Тернопільські бійці «подякували» Яценюку за «дротяну стіну» від агресора
14 квітня в ефірі радіопередачі «Голос громади» ведучий Ігор Костюк спілкувався із бійцями окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» Олексієм Воронцовим та Андрієм Василишиним. Темою розмови став прикрий факт розформування добровольчого корпусу, наступні плани бійців-патріотів, а також «гаряча» тема зміни Уряду.
Бійці розповіли, що історія «Карпатської Січі» починалася із волонтерської діяльності, яка згодом переросла в захист кордонів держави. Маючи на старті 15 чоловік та кількох одиниць зброї, патріоти змогли створити реально діючий підрозділ.
– Навесні минулого року бійцями батальйону було прийняте одноголосне рішення про вхід до складу Збройних сил України. Таку вимогу, на той момент, ставило керівництво держави для легалізації добровольців. Нами була створена окрема штурмова рота, а керівництво пообіцяло, що згодом налагодиться механізм переведення добровольців на статус військових. Натомість, нас було розкидано по різних підрозділах, у когось у військовому квитку писало «такелажник», «вантажник», «водій», «командир польової лазні» та подібні посади. А всі ці бійці, насправді, від початку служби знаходилися на передових, найважчих позиціях, – розповідає Олексій Воронцов.
Під кінець року служби поступив наказ генерала Муженко про те, щоб розформувати всі добровольчі підрозділи, від яких, ніби то, самі проблеми. Бійці ж переконані, що патріотів намагаються усунути, щоб вони не заважали і далі розвалювати армію та вести «боягузливу» війну.
– Дійсно, так складається ситуація, що саме із добровольцями створюють картинку, що вони створюють тільки проблеми. Хоча, з іншого боку, це є люди, які вмотивовано ідуть на фронт, які на волонтерських засадах воюють, залучаючи власні ресурси, кошти, час. Вони набагато краще себе почувають на фронті, оскільки йдуть туди і фізично, і психологічно налаштованими. То чому ж влада саме їх намагається витіснити, – говорить ігор Костюк.
Бійцям «Карпатської Січі» було запропоновано два шляхи – це звільнення з лав ЗСУ або ж подальша служба на посаді, яку вони готові зайняти. Тернополяни Олексій Воронцов та Андрій Василишин прийняли рішення продовжити службу в складі окремої 93-ї бригади.
Не оминули в розмові і новин всеукраїнського рівня, зокрема, зміну Уряду та відставку Арсенія Яценюка.
– Перш за все, хочеться «подякувати» на прощання Арсенію Яценюку за стіну, яка була побудована між Росією і Україною і «надзвичайно» нам допомагала вести бойові дії – сітка, що тонша від тієї, що у мене на городі – була «сприятливою» умовою. Щодо зміни Уряду, то це фікція, абсурд і сміхотворність – замінити одну людину іншою, не змінюючи самої кадрової політики – це просте замилювання очей і брехня людям, – переконаний Олексій Воронцов.
Коментарі вимкнені.