У Тернополі обленерго пломбує електрощитові у багатоповерхівках
У багатоповерхівках Тернополя електрики почали пломбувати щитові. Про це Суспільному розповів заступник начальника міського району електромереж Юрій Наклюцький. Голови ОСББ Тернополя звернулися до РЕМу, щоб з’ясувати, чому їхні електрощитові пломбують.
“На щитку на кожному поверсі встановлена РЕМом пломба помаранчевого кольору, через яку ми не маємо доступу до електромережі, які при можливості треба відремонтувати, без дозволу РЕМу”.
Андрій Зелінка — голова ОСББ “СОФІЯС”, що на вулиці Стадникової, 20. Чоловік каже, в кінці лютого мешканці будинку повідомили, що на деяких поверхах заблокованні електрощити.
“Вся електрощитова повністю власністю ОСББ. Виходить так, що нам РЕМ закрив доступ до нашої власності. Усунути швидко проблему у нас можливості немає”.
Андрій Зелінка розповідає, після того, як електрощити заблокували, звернувся до “Тернопільобленерго”.
“Мені повідомили, що ці працівники обленерго поставили на тих електрощитових, де недавно замінювали лічильники, і в тих людей, у яких є заборгованість за електроенергію. Мені дали інформацію, що там окрім лічильників, доступ має бути обмежений ще і до позаоблікових кіл, але це має забезпечити ОСББ і тоді вони зможуть розпломбувати ці електрощитові”.
Голови правління ОСББ Тернополя зустрілись із заступником начальника міського району електромереж Юрієм Наклюцьким. Як розповів голова правління ОСББ Тернополя Сергій Лупак, хотіли з’ясувати у представника РЕМу, навіщо пломбувати електрощити та хто відповідатиме за зірвану пломбу.
“Є деякі формальності, які не мають відношення до багатоквартирних будинків, де створено ОСББ. У формальностях пише, що балансоутримувач або власник будинку, ОСББ, не є балансоутримувачем, ОСББ не є власником будинку. На даний момент вони будуть пломбувати ті щитки, де немає слаботоків, де немає автоматів. Ті щитки, де є слаботоки, тобто що не пломбувати однією пломбою усе спільне майно, хоча вони не мають права пломбувати, бо це спільне майно усіх наших співвласників будинку, але поки що будуть пломбувати де не має цього додаткового обладнання”.
За словами Сергія Лупака, голови ОСББ не отримали відповіді на свої питання, тому звертатимуться до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Заступник начальника міського РЕМу Юрій Наклюцький каже, що однією з причин опломбовування електричних щитків є те, що люди під’єднуються до електропостачання поза лічильником.
“Якщо візьмемо минулий тиждень, Вербицького, 7 було виявлено 8 дорозгалужень дооблікових, то тільки Вербицького, 7 і під’єднано два домофони без лічильників, тобто без обліку. Наводимо порядок, відрізаємо те що лишнє те, що іде поза лічильником і опломбовуємо. Зі 140 будинків 854 порушення було, якщо по кількості брати. Це все передбачено правилами роздрібного ринку і кодексом комерційного обліку. Відповідно, виконуємо свою роботу, унеможливлюємо крадіжку”.
Юрій Наклюцький розповів, як відбувається пломбування електрощитків.
“Будуть пломбувати ту частину, де є лічильники й дооблікові кола проводи, які ідуть до лічильників. Зверху находяться автомати, якими споживач зможе користуватись. Ця частина не блокується, тут іде кабельне й інтернет”.
Юрій Наклюцький розповів, хто несе відповідальність у випадку зривання пломби.
“Відповідальний балансоутримувач або власник будинку, це згідно із законодавством за правилами роздрібного ринку та Кодексом комерційного обліку. Якщо в будинку зірвано пломбу — голова ОСББ має нас повідомити і тоді штрафних санкцій або дорахувань не буде”.
За словами Юрія Наклюцького, у Тернополі планують опломбувати понад 106 тисяч щитків. На сьогодні запломбували 173. У випадку аварійних ситуації чи ремонтних робіт жителі багатоповерхівок мають зателефонувати до міського РЕМу, каже чоловік.
Коментарі вимкнені.