В тернопільському економічному університеті ще одна смерть

Перестало битися серце доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри Фаріона Івана Дем’яновича у вівторок, 13 листопада, пише 20 хвилин.

Довідка: Фаріон Іван Дем’янович народився 30 червня 1947 року в с. Бурканів Теребовлянського району Тернопільської області. Закінчив у 1965 році Золотниківську середню школу, після якої вступив на навчання у Тернопільський кооперативний технікум, який закінчив у 1967 році, отримавши кваліфікацію економіста. У 1967 році вступив до Київського торгово-економічного інституту і в 1972 році закінчив повний курс цього інституту зі спеціальності “Економіка торгівлі”, отримав кваліфікацію економіста. Після закінчення інституту працював економістом, начальником планово-фінансового управління тресту харчової промисловості Тернопільської облспоживспілки.

З 1974 року працював викладачем кафедри економічного аналізу в Тернопільському фінансово-економічному інституті (нині ТНЕУ). У 1975 році вступив до аспірантури Київського інституту народного господарства, яку закінчив у 1979 році. У 1989 році вступив до докторантури Київського державного економічного університету, яку закінчив у 1992 році. Науковий ступінь кандидата економічних наук отримав у 1979 році, присуджено науковий ступінь доктора економічних наук у 1992 році. Вчене звання доцента отримав у 1983 році, а вчене звання професора – у 1994 році.

Кандидатську дисертацію на тему: “Аналіз продуктивності праці” захистив у 1979 році. Докторську дисертацію на тему: “Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу” захистив у 1992 році.

Коло наукових інтересів полягає у розробленні проблем, пов’язаних з дослідженням обліку, аналізу і аудиту ефективності використання виробничого потенціалу та його складових частин. Особисто розробив методику аналізу виробничого потенціалу, а також ефективності використання трудового потенціалу.

Випустив монографію під назвою “Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу”, особисто розробив та запропонував його методику.

Надрукував два одноосібні посібники: “Фінансовий аналіз” та “Бухгалтерський облік у бюджетних установах та фінансових органах”.

Опублікував 180 наукових статей. Підготував три кандидати наук.

Коментарі вимкнені.