Хакери вкрали півмільйона гривень з рахунку тернопільського підприємства

Слідчі обласного управління внутрішніх справ завершують розслідування кримінальної справи, порушеної проти двох жителів Хмельниччини за співучасть у викраденні 535 тисяч гривень з банківського рахунку одного із тернопільських підприємств.

Інтернет-банкінг – послуга, практикована фінансовими установами на території України не так давно. Проте її переваги одразу ж оцінили, адже дистанційне обслуговування вимагає значно менших затрат часу та й можливе у будь-який момент. Головне, аби в користуванні був комп’ютер з доступом до Всесвітньої мережі. Схоже, переваги он-лайн обслуговування оцінили не лише професійно зацікавлені люди, а й ті, чию «спеціалізацію» криміналісти називають хакерством.

Товариство з обмеженою відповідальністю користувалося он-лайн обслуговуванням банку. Одного ранку бухгалтер, увімкнувши комп’ютер та відкривши платіжний файл, ледь не зомліла від «сюрпризу». Понад півмільйона гривень з рахунків зникли. Якийсь мізер був перерахований на благочинність, декілька тисяч – на рахунки постійних клієнтів, а п’ятсот тридцять п’ять тисяч – на картки двох невідомих осіб. На сполох забила й банківська установа, адже теж не змогла пояснити хто і яким чином зумів зайти на сервер, спритно підібравши ключ та пароль.

Повідомлення про таємне зникнення великої суми грошей поступило до правоохоронців.

Як розповів начальник слідчого управління обласної міліції Тарас Боднарчук, розкривати злочини в сфері комп’ютерних технологій завжди непросто. Проте міліціонери задіяли технічні можливості, доклали вмінь та зусиль, аби резонансне протиправне діяння не залишилося нерозкритим. За деякий час оперативники вийшли на слід двох жителів Хмельницької області – 52-річного чоловіка та його 47-річного товариша. Саме на одного з підозрюваних була оформлена банківська картка. Точніше, не конкретно на нього, а на документ іншої людини, щоправда, з вклеєною його фотографією.

З електронного гаманця двоє зловмисників встигли зняти та отоварити сто тридцять п’ять тисяч. Оперативники встановлюють ще одного виконавця, котрий шляхом обману зняв з банківського рахунку решту грошей.

На вирок суду один з виконавців чекає під вартою, іншого відпустили під заставу. Злочинному дуету інкримінують дві кримінальні статті – 185 (ч. 5) та 358 (ч. 4). Триває розслідування, пише За Збручем.

Коментарі вимкнені.