Фотограф з Копичинців розповів, як знімати кратери на Місяці

Майстер-класом “Як професійно фотографувати усім, що може фотографувати” розпочалася серія вечірніх тематичних занять у Фундації “Справа Патріарха Йосифа”.

За словами директора фундації Михайла Окаринського, дані зібрання не будуть лекціями чи інструктажами, а щоразу будуть пов’язані з якоюсь цікавою особистістю. Серію тематичних занять відкрив професійний фотограф Тарас Хлібович з Копичинців. Він кілька років жив у Америці і там навчився цікавій манері репортажного фото.

Дізнатися, чим же можна фотографувати, прийшло близько чотирьох десятків тернополян. То були, як професійні фотографи, так і люди з «мильничками». Кожен бажаючий приніс із собою пристрій, яким міг робити фотографії даної події. Знимки присутні домовилися викласти для порівняння і задля цікавості в соціальній мережі Фейсбук.

Проте,  найбільше різноманітних об’єктивів, фотоапаратів, лінз та пристроїв для зйомки було, звичайно ж, у Тараса Хлібовича. Але попри це, не одразу із фотоапаратів розпочав Тарас. А з того, що створювати світлини можна і мобільними телефонами, і в кабінеті флюорографії, і навіть з допомогою сканера, який для цього потрібно лише накрити темною коробкою.

Хочеш обанкрутити друга – подаруй йому фотоапарат

Тарас Хлібович поділився спогадом, як один американець жартував: «Якщо хочеш обанкрутити свого колегу, то подаруй йому фотоапарат. І якшо фотографія стане його хобі, то він почне купувати все необхідне для цього, та збанкрутує». Це обладнання зараз дуже дорого к

оштує, тому якщо не заробляти на ньому, то й нема сенсу розпочинати. Тарас попередив присутніх, що якшо у них нема внутрішнього «гальма», яке б могло обмежувати захоплення фотографією, шоб воно не переросло у професійне хобі, то краще спинитися на фотоапараті типу point ant shoot.

–          Є така помилка у людей, що купують маленькі «мильнички», котрі зручно носити в кишені. Вони ганяються за мегапікселями, – продовжує Тарас Хлібович. – Принципово це невірний підхід. Треба дивитися, яка кратність зуму.

Як правило, «мильнички» не мають багатократного зуму. Знімати кратери на Місяці, за словами Тараса, реально саме не «мильничками», а фотоапаратами point ant shoot (навів і зняв – прим. ред.). Вони кращі, оскільки зум в них буває навіть 18-кратний.

–          Якшо ви збираєтеся купувати фотоапарат, то особисто я би дуже рекомендував саме point ant shoot. Зараз вони дуже класні – створюють відео високої якості, в них можна робити ручні налаштування, вони знімають в Raw форматі. Тобто зараз це – найвигідніша покупка. Такі фотоапарати достатньо добрі і не потребують змінних об’єктивів.

Зараз мало хто з українців, купуючи дорогу «дзеркалку» читає інструкцію повністю, вважає Тарас Хлібович. А тим часом, в ній є дуже багато чого цікавого.

Крім того, до такого нового фотоапарату треба одразу ж купувати якіснішу лінзу, шоб не тратити багато часу, сидячи перед комп’ютером та «підтягуючи» фото. Тарас навіть жартував, шо колись у нього заводська лінза, що йшла в комплекті з «дзеркалкою», зламалася і стала навіть кращою, ніж була до поломки.

Також він пояснював, скільки ще всяких «прибомбасів» потребує фотозйомка. Наприклад, фотографуючи весілля, можуть сідати батарейки. Значить, каже Тарас, треба купити додаткові батарейки, які під’єднуються до спалаха – такий собі «продовжувач життя».

Розказуючи це Тарас наглядно демонстрував, якою кількістю дротів треба «обвішатися» фотографу, шоб все було під контролем у самий важливий момент зйомки. Наприклад, якщо спалах б’є по очах, то треба купувати спеціальні модифікатори, кабелі, які дозволяють тримати спалах збоку в руці. Або придбати спалахи на дистанційному управлінні. Світло «стріляє» по кутах приміщення тоді, коли фотограф натисне спеціальну кнопочку.даткові батарейки, які під’єднуються до спалаха – такий собі «продовжувач життя».

Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.