Чи чує влада тернополян

Кілька тижнів тому на адресу редакції “Погляду” надійшов лист від нашої читачки, матері двох дітей, яких з-поміж інших “тернополят”  на літні місяці позбавляють можливості відвідувати дитячий садок. Ми отримали коментарі і від представників Управління освіти, і від мера. Мовляв, проблеми немає. Та тим не менше, як стверджує у своєму другому листі наша шановна читачка – обіцянки так і залишились “паперовими”. До слова, вона – не єдина, хто висловлює свої зауваження до дій влади у цій сфері, просто її лист є найповнішим, тому не дублюємо інших звернень від батьків дошкільнят.

Шановні керівники Управління, шановний пане мер, шановна владо! Все, що ви відповідаєте журналістам, звучить красиво і правдоподібно. Але реально ситуація на місці абсолютно не така оптимістична. Запрошуєте ви прийти до вас в управління? Дякую, утримуюся від оприлюднення свого прізвища та номера дитсадка. Мені достатньо того гаму, котрого наробив попередній лист. А моїм дітям ще відвідувати той дошкільний заклад не один рік. Не хочу, щоб до них ставилися, як до вовченят. Адже ви не вирішуєте проблему!!! Ви її придавлюєте!!! Навіть вихователі з інших садків, з котрими я спілкуюся як з подругами чи сусідками по площадці, скаржаться, що перед ними ПОСТАВЛЕНЕ ЗАВДАННЯ, а про вирішення ніхто не питає. Ви просто дзвоните завідуючій, ставите перед фактом, а вона так само «пресує» вихователів. Після попереднього листа усі в садку (по крайній мірі нашому, не уточняла чи й в інших також) ходять на взводі, знервовані та злі. Бо завідуюча вимагає від персоналу того, чого вимагаєте від неї ви, а персонал проводить профілактичні бесіди з батьками… Я сама чула, як одна мама бідкалася виховательці, шо в село дитину віддати не можуть, бо там господарка і бабуся ладна віддати дві пенсії, тільки шоб дитину кудись відвезли в інше місце. Це нормально по вашому?
Перед тим, як шось робити, шановна владо, я особисто рекомендувала вам би хоч трішки вивчати проблему на місцях, хоч трішки спускатися до рівня простого народу. Бо ви – уже не народ. Ви – влада. І ви все бачите в зовсім іншому світлі. Чом би вам не провести в садках опитування батьків – чи багато з них мають куди влітку подіти дитину? Чом би не скласти списки дітей, батьки котрих хочуть водити їх влітку в садок? Чому б на основі тих списків не закривати групи на літній період? Можливо в якихось дитсадках і не буде більшої половини дітей влітку. Ті заклади і закривайте. Але в тому садку, в якому зараз така ситуація – я впевнена, групи потрібно скорочувати не на стільки жорстко і критично. А ще раджу вам провести анонімне опитування вихователів. Чи хочуть вони, маючи своїх дітей, іти у відпустки за свій рахунок… До речі. Це ж саме стосується і вчителів у школі. Не на тих посадах економите, шановні…
Мені ще й 30-ти не має. А я вже на стільки розчарувалася в людях, котрі керують містом (це не лише теперішньої влади стосується, а й попередніх загалом), що якби ваші дії не зачіпали б моїх інтересів та інтересів моїх дітей, то чхати б я на вас хотіла. І слово «депутат» викинула би з власного лексикону назавжди. Бо це лише слово. За ним реальних Людей і розумних дій не стоїть.
Я пишу не лише від свого імені. Нас таких «обурених» і «невдоволених» трішки є в місті (можете собі таке уявити?). Але ніхто до вас на прийоми ходити не буде. Бо кожен хоче, щоб після таких прийомів, його дитину чи вихователів його дитини не залякували і не грузили. Перепрошую. Але так і будемо мабуть спілкуватися анонімно. Навіть якшо це спілкування буде однобоким і йтиме лише від батьків.
Може вам там в кабінеті все здається веселковим, але скажу чесно, у нас, серед батьків, паніка не припиняється. І перше питання, якими ми починаємо свій ранок, привівши дітей в садок – це «Куди подіти дитину влітку?». Дуже би вас просила, прийміть розумні і креативні рішення, як варіант, використайте мою пропозицію складання списків потенційних бажаючих водити дитину влітку в садок, поспілкуйтеся з батьками, можливо спробуйте провести якісь громадські слухання (але так, щоб про ці збори знали і батьки, а не лише ви), можливо хай цим питанням займуться депутати на місцях від округів… Зрозумійте, економити на дітях – то не вихід. Перегляньте ваші плани по скороченню груп, промонтірте ситуацію минулих років… Які групи були переповнені? В яких групах бракувало дітей? Попрацюйте трішки, будь ласка.
Дякую, що знайшли час прочитати мій монолог. Дуже сподіваюся на вашу мудрість і розуміння вами нас, батьків. Не запрошуйте нас на прийоми. Такими відвідинами ми зіпсуєм собі стосунки з керівництвом дошкільного закладу, а значить – і нашим дітям з їхніми вихователями. А значить і нам з вихователями. А особисто мені би цього не хотілося.
Дякую за розуміння, сподіваюся, до моїх простих, земних, і може трошки примітивних порад, хтось у ваших кабінетах таки прислухається.

У відповідь на лист тернополянки ми отримали коментар від мера м. Тернопіль Сергія Надала:

Щиро вдячний за Вашого листа. У своїй роботі ми намагаємось максимально прислухатись до потреб тернополян. Саме для досягнення даної мети проводяться регулярні засідання громадських рад за участю керівників управлінь та зустрічі з колективами.

Для вирішення проблем, про які йдеться у Вашому листі, ми найближчим часом проведемо зустріч із всіма зацікавленими сторонами, та врахувавши  побажання, спільно сплануємо подальші кроки.

Дякую Вам за зворотній зв’язок та поради. Саме завдяки тернополянам з активною життєвою позицією ми змінимо Тернопіль на краще.

“Погляд” і надалі інформуватиме своїх читачів як рогортаються події, пов’язані із тернопільськими дошкільними закладами.

-1 thoughts on “Чи чує влада тернополян

  • 09:47 | 29.04.2011 о 09:47
    Permalink

    офіційні відмазки…

    • 09:58 | 29.04.2011 о 09:58
      Permalink

      100 %

  • 10:21 | 29.04.2011 о 10:21
    Permalink

    Цікаво яке буде продовження в цієї історії, бо таке відчуття, що із пустого в порожнє влада переливає. Не сумнііваюсь, що якби читачка звернулась офіційно, то їй би не відмовили. А що робити іншим батькам? Проблема ж всеодно залишається

    • 11:36 | 4.05.2011 о 11:36
      Permalink

      Я б казала іти на зустрічі із своїми депутатами по округах. Вони раз в місцяь проводять зустрічі з виборцями. Отуди йти, розказувати і пояснювати. Думаю, якшо всі потрошки клюватимуть з різних боків, то влада зможе прийняти правильне рішення, навіть якшо воно має пройти через ВР

  • 11:11 | 29.04.2011 о 11:11
    Permalink

    Чому у футболі ставлять тренувати і керувати командою кращих гравців, а в Тернополі керівниками галузевих управлінь навпаки?

  • 00:52 | 4.05.2011 о 00:52
    Permalink

    та якби тільки галузевих управлінь!відбір скрізь іде за принципом -хай тупе,зате своє,партійне.ну або за “проплачено”.винятків -процентів 5

Коментарі вимкнені.