Медичні заклади на Тернопільщині готові до зими?

Про стан готовності закладів медицини  під час колегії департаменту охорони здоров`я, яка відбулася 26 вересня, доповів начальник КУТОР «Служба технічного нагляду за будівництвом і капітальним ремонтом об`єктів охорони здоров`я» Олександр Савчук.

«Проведено капітальні ремонти у 12 відділеннях закладів охорони здоров’я та у 46 закладах первинної сільської мережі, – наголосив Олександр Олександрович. – Зокрема, в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Мильне Зборівського району зробили капітальний ремонт приміщень, провели електромонтажні та сантехнічні роботи. Для цього були залучені кошти благодійників, спонсорів та загального місцевого бюджету – загалом понад 100 тисяч гривень. Такоєж відкрито після ремонту два пункти швидкої допомоги в селах Вигода Борщівського та Заруддя Збаразького районів».

Тривають капітальні ремонти в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини сел. Жуків та Урмань, у фельдшерсько-акушерських пунктах сел Геновичі і Рибники Бережанського району. Проведено поточний ремонт в АЗПСМ с. Буряківка Заліщицького району, ФАП Ковалівка Монастириського району. У Підволочиському районі, в амбулаторії села Колодіївка замінено вікна, двері, проведено воду, в амбулаторії села Остап’є облаштовано внутрішню вбиральню, встановлено електробойлер, перший поверх облицьований керамічною плиткою.

За останні 4  роки  на альтернативне паливо переведено котельні у Збаразькій, Козівській, Лановецькій, Заліщицькій центральних районних лікарнях. У 2014 році проведено реконструкцію котельні в Кременецькому медичному училищі, де замінено 4 газові котли на нові енергозберігаючі, що дасть можливість зекономити 30%.
У Гусятинській ЦРКЛ завершується будівництво котельні на тверде паливо та змонтовано 2 котли. В Копичинецькій районній лікарні розроблена проектно-кошторисна документація на переведення на альтернативне паливо, яка проходить держекспертизу. У Підволочиській ЦРКЛ триває переведення котельні на альтернативне опалення. В Яблунівському обласному дитячому санаторії встановлено твердопаливний котел та розробляється проектно-кошторисна документація на переведення навчального корпусу на електричне опалення.

У Великодедеркальській лікарні виробляється проектно-кошторисна документація на встановлення твердопаливного котла (на 200 кВт). У Бережанській ЦРКЛ планується опалювати хірургічний корпус дровами (газові грубки). У Кременецькому обласному дитячому санаторії навчальний процес в опалювальний період буде переведено в один корпус. У 6 закладах замінено газові плити на електричні для готування їжі.  У 4 закладах замість нагрівання води газом в літній період, встановлено електричні бойлери. У 4 закладах утеплено фасади. У 7 – замінено та утеплено теплотрасу. Планується перевести на індивідуальне опалення адміністративний корпус, хірургічне відділення і рентгенологічний кабінет Підгаєцької ЦРКЛ. В Бучацькій ЦРКЛ терапевтичне відділення в корпусі № 2  проведено модернізацію котла на тверде паливо. Жіноча консультація переведена на комбіноване тверде і електричне опалення. Переведено адмінбудинок на електричне опалення. Планується  до початку опалювального сезону  замінити газове опалення на  електричне в  інфекційному відділені.

В Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації заплановано встановлення електричного котла для нагрівання води в басейні. На даний час вивчається питання про укладення договору на придбання котла на альтернативні види палива (на дрова) в лізинг.

У закладах охорони здоров’я встановлено 538 металопластикових віконних та дверних блоків.
Станом на 18.09.2014 року заготовлено 472 тони твердого палива. Завезення вугілля передбачається у вересні-жовтні, згідно передбачених обсягів фінансування.

Довідково: Мережа закладів охорони здоров’я складається з 95 лікувально-профілактичних закладів, з них 21 опалюється від підприємств «Теплокомуненерго» та 70 закладів мають власні котельні. Язлівецький обласний протитуберкульозний санаторій опалюється твердим паливом (вугіллям). З 24 закладів обласного підпорядкування, які мають стаціонарні відділення, опалюються від централізованого підприємства  «Теплокомуненерго» 6 одиниць, 18 закладів мають власні котельні. 7 міських лікувальних закладів отримують теплову енергію від «Тернопільміськтеплокомуненерго».

Коментарі вимкнені.