Бойовики на сході України воюють iз журналістами та шахтарями

Віднедавна в інтернеті з’явився анекдот: «У нас тут іде зовсім інша війна. Тепер людей не вбивають — їх перепрограмовують». Чи не тому сепаратисти на сході України оголосили справжню війну журналістам, які намагаються називати речі своїми іменами? За даними Інституту масової інформації, від початку березня в регіоні зафіксовано 15 випадків нападів і захоплень офісів ЗМІ та телевеж.

Напади здійснювали проросійські активісти, сепаратисти та терористи зі зброєю чи з битками, у масках. Нападники вимагали від телеканалів розказувати про них більше, погрожували журналістам, що вчитимуть їх, як правильно писати новини. У результаті деякі офіси були розтрощені й спалені. При захопленні телевеж сепаратисти відразу вимикали українські телеканали, замiнюючи їх трансляцією російських телеканалів.

На думку виконавчого директора ІМІ Оксани Романюк, місцеві ЗМІ атакують, оскільки вони викликають довіру в населення східних областей України, яке часто буває дезорієнтоване, отримуючи протилежну за змістом картинку від російських і українських центральних ЗМІ. «Місцевим ЗМІ більше довіряють, вони розмовляють мовою регіону, населення їх давно знає як «своїх». Брутальні й жорстокі атаки на офіси місцевих ЗМІ свідчать про те, що сепаратисти позбавляють громадян у східних областях України їх конституційного права на інформацію і намагаються повністю заглушити будь-які канали альтернативних новин, залишивши єдине джерело новин — російські ЗМІ», — констатує Оксана Романюк.

Тиск від молодиків зі зброєю відчувають і шахтарі. Учора в Донецьку голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Михайло Волинець заявив, що почастішали випадки, коли автобуси з шахтарями на блокпостах просто не пропускають до місця роботи. «Три дні тому сепаратисти двох шахтарів поранили, це шахта «Покровська». І таких прикладів багато. Шахтарі чинять спротив, але поки що мовчать», — зазначив він.

Хоча терпець може урватися. Профспілкові лідери шахтарів попереджають, що у випадку продовження тиску і вимог приєднання Донбасу до Росії шахтарі можуть збунтуватися. Крім суто людського фактора, тут вiдiграють роль і економічні чинники: у випадку переходу краю під юрисдикцію Росії галузь втрачає державні дотації і 100 тисяч гірників ризикують залишитися без роботи, а шахти закриються. Чим це загрожує, шахтарям пояснювати не варто.

Україна Молода

Коментарі вимкнені.