У Гусятині вкрали картини, вартістю 60 000 доларів бо в музеї не було сигналізації

Гусятинський краєзнавчий музей втратив одразу дев’ять картин загальною вартістю близько 60 тисяч доларів. Уночі з 24 на 25 серпня грабіжники проникли до музею і викрали звідти картини, звісно, якихось унікальних шедеврів великих майстрів там не було, викрадені роботи – доби соцреалізму, але…

– У п’ятницю був загальнодержавний вихідний, а тому на роботу співробітники вийшли у суботу, – розповідає директор музею Ольга Гофман. – Саме тоді й побачили поламані двері запасного входу, зняті замки і зігнуті решітки, а в приміщенні біля стіни стояли акуратно складені порожні рами… Очевидно, що працювали «профі» – так вміло зняти рами, повитягувати цвяхи і забрати полотна звичайний аматор не зміг би.
Усі картини написані у 1970-1980-их роках українськими художниками, серед них є твори двох тернопільських митців –”Посівна” Степана Нечая та “На колгоспному току” Андрія Ткаченка, а також полотна Федора Захарова, Михайла Дерегуса, Матвія Когана-Шаца, Сергія Шишка, Михайла Кокіна та Станіслава Гуменюка.
– Я думаю, що це було замовлення, – зауважує Ольга Гофман. – Грабіжники добре знали, коли йти і що виносити. Окрім того, напевне знали, що я у відпустці, бо коли на роботі, то сиджу тут допізна. У каталозі картини вартують близько 60-ти тисяч доларів, а на аукціоні ціна була б ще вища.
Музей розташований на третьому поверсі колишнього товариства «Агробуд». До музею злодії проникли через двері аварійного виходу.
– Аварійний вихід постійно замкнений, – продовжує розповідь директор. – Зсередини музею встановлені залізні гратки з кількома колодками, а самі двері – на замку. Злочинці не ламали замка, нічого не вибивали, а вирізали діру в дверях 60 на 60 см. Одну колодку зірвали, а самі гратки знизу просто відігнули.
У музеї немає сигналізації, відтак проникнути досередини не було жодних перешкод.
– Якби хоч сигналізація була, то злодії боялися б залізти. Однак, скільки я зверталася до районної ради, що треба встановити сигналізацію, коштів ніколи не було. Хіба ж замки зупинять грабіжників? – бідкається пані Ольга. – Раніше ми у колишній синагозі зали мали, там сигналізація була, але змушені були піти звідти через аварійність.
Наразі міліціонери шукають злодіїв. В обласній міліції повідомили, що за фактом крадіжки порушена кримінальна справа за ч. 3 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка з проникненням). За статтею, злочинцю, якщо той діяв один, загрожує до 8 років позбавлення волі, якщо злочинців було кілька, то сісти вони можуть до 12 років.

А у Гусятинському музеї шукають спонсорів, щоб пожертвували кошти на встановлення сигналізації, уже відкрито спецрахунок, кошти можна перерахувати: Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей, код 32967036, р/р 35425002002883, ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012.

Оксана Смільська, Нова Тернопільська газета

Коментарі вимкнені.