Андрій Шкула знову викриває оборудки тернопільської міської ради
На площі майже півгектара землі біля Ставу, де мерія дала добро на човнову станцію, виросли приватні котеджі. На Довженка, де чиновники “відрізали” ділянку під поліклініку, працює напівлегальний готель та бар. Біля парку Нацвідродження виділили ділянку на спорудження фізкультурно-оздоровчого комплексу, натомість буде дев’ятиповерхівка… Тепер депутати міської ради дали майже півгектара пляжу “Циганка” під спортивний майданчик.
Землю – під ресторан
Метушня довкола пляжу „Циганка” почалась у травні. Трав’янисту частину берега Ставу, де люблять відпочивати тернополяни, обнесли сотнею металевих стовпців. Їх закріпили в бетоні. Вочевидь, встановили їх, аби загородити майданчик. На місці ми застали робітника, який не сказав ні звідки він, ні що там планують робити. Лише повідомив, що хвилюватися не треба.
– То ми банери ставити будемо, – відповів чоловік.
Напевне, робітник сказав перше, що на думку спало. Такі пояснення ані нас, ані наших читачів не задовольнили. До речі, чимало з них у коментарях на сайті заговорили про земельний дерибан.
– Думаю, там традиційно дали ділянку чи то громадській організації, чи то спортсменам, – пише читач з ніком Вадим Савка. – А ось вже ті безсовісні користувачі, замість спортом займатися чи Шевченківські читання під небом влаштовувати, ту земельку, приміром, ресторану дадуть… Чи з’явиться дядя, який забабахає дев’ятиповерховий елітний фізкультурно-оздоровчий житловий комплекс.
З питаннями, хто і що робить на „Циганці”, ми звернулися до міської ради з інформаційним запитом. З’ясувалось, що чиновники стараються для тернополян.
“Рішенням сесії міської ради №6/30/83 від 22.03.2013 року затверджено проект землеустрою та надання земельної ділянки площею 0,45 га комунальному підприємству “Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя” в постійне користування для облаштування спортивного майданчика за адресою вул. Білецька… Також інформуємо, що землекористувач має право використовувати земельну ділянку відповідно до вимог чинного законодавства”, – повідомила листом заступник міського голови Вікторія Остапчук.
У цьому ж рішенні міські депутати проголосували за зміну призначення землі і зарахували її до рекреаційних земель.
Звернулися ми запитом й до Держінспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Оргаганізацію, яка здійснює контроль у будівельній сфері, запитали, хто проводить роботи з обгородження ділянки, чи мають на це право та чи, бува, не звертались за дозволом на будівництво.
“В інспекції відсутні будь-які дозвільні документи щодо будівництва об’єктів містобудування. При цьому зазначимо, що у зв’язку із відсутністю інформації про замовника будівництва та конктретну адресу місцезнаходження об’єкта вказана інформація може бути неточною. Питання влаштування огорожі та інших тимчасових споруд відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування…”, – пише в листі начальник інспекції Юрій Олійник.
Можуть залучити інвестора
Про плани на землю ми запитали і в комунальників, які отримали її в постійне і безкоштовне користування.
– Говорити про конкретний термін спорудження майданчика рано, – каже виконуюча обов’язки начальника комунального підприємства “Об’єднання парків культури і відпочинку” Богдана Олещук. – Спочатку необхідно все погодити, отримати документи. Якими силами будемо споруджувати, поки сказати важко. Можливо, що своїми, а може, з залученням інвестора. Якщо все вдасться, то тернополяни матимуть хороше місце для відпочинку чи заняття спортом.
Даючи землю комунальникам, як ми зазначали, міські депутати змінили її призначення. Тож житлового будинку чи комплексу, як припускали читачі, там бути не може. Проте це не означає, що посадовці не зможуть “намутити”.
– До земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, – розповідає адвокат Василь Когут. – А також земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів та інших аналогічних об’єктів. Тож, можливо, якщо буде відповідне рішення сесії, там збудують якийсь будинок відпочинку чи оздоровчий комплекс. Та цього може й не бути.
Якщо будувати рекреаційний об’єкт таки надумають, то зробити це зможуть із залученням інвестора. Така схема, як розповів київський юрист Богдан Глядик, найпопулярніша, коли є бажання нахаляву забудувати, а потім приватизувати ділянку. Бо міську землю не продають на аукціоні і не здають у платну оренду, а віддають в безоплатне користування комунальників. А вони вже залучають інвесторів. З інвестором, нагадаємо, будувати хочуть і на майдані Перемоги…
Проте про якісь інші наміри, окрім будівництва спортмайданчика, посадовці поки що не говорять. Ми відстежуємо ситуацію і спробуємо дізнатися, звідки ноги ростуть.
Коментарі вимкнені.