Стовідсоткова «мажоритарка», як і стовідсоткове «партійне рабство» – це кроки назад
«Однією з головних вимог Майдану і Революції Гідності було оновлення парламенту, бо стан нинішньої Верховної Ради і нинішнього суспільства – це дві неспівмірні політичні речі, – про це сказав народний депутат Олександр Домбровський в ефірі телеканалу ВІНТЕРА. – Українське суспільство змінилося, а в парламенті йдуть процеси, складніші за ті, що були під час панування Партії регіонів. Почали піднімати голови уламки партій, які не виконували своїх обіцянок перед виборцями».
За словами народного депутата, Президент прийняв правильне рішення про розпуск парламенту.
Що стосується законодавства про вибори, то на думку Олександра Домбровського, сьогодні маємо комбіновану конструкцію, яка поєднує елементи мажоритарної та пропорційної систем.
«Дехто пропонував повернути стовідсоткову «мажоритарку». Вважаю це кроком назад. Пропонували й запровадити «партійне рабство» — суто пропорційну систему, за якою нардепи змушені будуть виконувати всі забаганки партійного лідера. Також вважаю це кроком назад. Нинішня система, хоч і не є досконалою, але, без сумніву, є кращою за дві описані моделі. Звичайно, оптимальним було б запровадити систему відкритих партійних списків – ми з Григорієм Заболотним голосували за цей законопроект. Але, з огляду на те, що в Україні понад 200 партій, а різновидів законів про відкриті списки тільки в Європі налічується добрих два десятки, очевидно, що нам варто серйозно модернізувати наше законодавство і уникнути чужих помилок. Я не виключаю, що першими виборами, які пройдуть за відкритими списками, стануть місцеві вибори 2015 року», – сказав Олександр Домбровський.
Що ж до забезпечення виборчих прав громадян в зоні АТО та анексованому Криму парламентарій зазначив:
«Є два серйозні виклики, пов’язані з майбутніми перевиборами. Перший – це анексовані Крим і Севастополь (а це, нагадую, десять і два мажоритарних округи відповідно). Другий – це Донецька і Луганська області. Перерозподіл меж виборчих округів є прерогативою Центрвиборчкому, але я дотримуюся тієї точки зору, що в тих округах, де вибори можуть не відбутися через бойові дії, потрібно провести довибори – після того, як ситуація там нормалізується. Кожен регіон має право на представників у Верховній Раді. Потрібно об’єднувати Україну, робити її єдиною, монолітною, національною. В цьому процесі не обійтися без пошуку непростих компромісів».
Коментарі вимкнені.