Депутати Тернопільської облради поділили гроші

– О, та ми вже сьогодні 25 мільйонів віддали невідомо кому, то що там якісь пару тисяч? – зауважив до сусіда по столу депутат-нашоукраїнець Євген Дутка 14 липня.

 

Бюджетні питання того дня на сесії облради були чи не найгострішими. Спершу обранці заслухали звіт про виконання обласного бюджету за І-й квартал цього року. Доповідав заступник нагальника головного управління економіки Степан Скибиляк.

– За шість місяців обласний бюджет Тернопілля виконали на 102,9%, – додав він. – У грошовому еквіваленті перевиконання становить 2,6 млн грн. Тому додаткових коштів для розподілу немає (для цього потрібно 105% виконання плану – прим. ред.). У липні ми теж план маємо виконати.

Затвердивши звіт чиновника, почали вносити зміни до казни-2011. Ось тут – при розподілі грошей, що надійшли з Держбюджету, і виникла найбільша суперечка. Одні депутати пропонували рівномірно розподілити субвенцію на кожен район Тернопілля. Інші – приставали на пропозицію, яку подала обладміністрація. Свободівцям і депутатові Степану Барні зокрема не сподобалося, що на Збаразький та Гусятинський райони в бюджеті виділили по 6 млн грн, тоді як на Борщівський, Зборівський, Кременецький, Чортківський та Бережанський не мають зовсім нічого.

– Припускаю, що це пов’язано із суб’єктивним – партійним ставленням представників провладної Партії регіонів до того чи іншого району, – резюмував пан Барна.

Кілька разів голова облради Олексій Кайда намагався “пропхати” це питання в “урізаному” вигляді – без пункту про розподіл коштів на кремі об’єкти. Не вийшло. Лише під завісу засідання депутати підтримали поданий адміністрацією документ. Але з умовою, що об’єкти, на які спрямують гроші, вони таки вкажуть самі.

На завершення бюджетної теми депутати погодилися на виділення 20 тис. грн із резервного фонду на подолання наслідків зсувних процесів на Бережанщині, – пише газета 20хвилин.

Отже, обсяг доходів обласного бюджету-2011 депутати все ж збільшили на 35,772млн грн. При цьому 9,117 млн грн – дотація на упорядкування оплати праці працівників бюджетної сфери – тобто учителів, лікарів, працівників культури, а 25,224 млн грн – субвенція на реалізацію пріоритетів розвитку регіонів.

Нагадаємо, при розгляді цього ж питання 200 тис. грн з вільного залишку коштів депутати виділили на ремонт приміщень Бережанського психоневрологічного диспансеру, розташованого у с. Краснопущі.

 

 

Коментарі вимкнені.