Скандальне підприємство міського голови Сергія Надала далі дурить людей
Скандальне комунальне підприємство Тернопільського міського голови Сергія Надала «Тернопільбудінвестзамовник» далі дурить людей, які і дурила раніше. А люди терплять і далі судяться…
Обманом виглядають дії комунального підприємства міськради щодо тернополян. Аби отримати змогу розвалити помешкання міщан та збудувати там новий об’єкт, КП пообіцяло вигідну компенсацію. Та коли дійшло до розрахунку відали не все.
Ділянку на п’ять соток на вул. Шептицького з двоповерховим будинком на декілька сімей та господарськими будівлями міські депутати віддали під забудову КП “Тернопільбудінвестзамовник” ще у 2008 році. Залишати “без бою” свої домівки люди відмовились. Тож комунальникам довелось торгуватися. З усіма домовились. Однак тепер, коли завершили усі будівельні роботи, віддавати те, що пообіцяли, не поспішають.
Не віддають 76 метрів
Звернення до правоохоронців тернополянам не допомогло, тож правду люди шукатимуть у суді. Також поскаржилися журналістам.
– Почалось усе з того, що в 2008-2009 роках прийшли представники “Тернопільбудінвестзамовника” і сказали, що будинок та господарські будівлі знесуть, а ділянку забудують, – пригадує тернополянин Володимир Содомора. – Будинок мав два поверхи, ми володіли однією четвертою. Почали з’ясовувати, що відбувається. Дізнались, що міськрада дала під забудову велику ділянку, до якої долучили і землю, де стояв будинок, і сам будинок, і господарські будівлі, і людей у ньому. Ділянка дійсно не була приватизована, але ж нею, як і законно збудованим будинком, півстоліття користувались.
Люди відмовились звільняти будинок і землю, тому комунальники з усіма домовлялись. Аби все не було на словах, підписали угоду. Потім закріпили мирову ухвалою суду. Родині Содомор за їхню частку будівлі “Тернопільбудінвестзамовник”, згідно з угодою, зобов’язався передати у новобудові квартиру, підвал, гараж і торгове приміщення площею 76 кв. м. Зійшлись на тому, що старий будинок родина залишить лише після будівництва нової багатоповерхівки. Отож житловий будинок звели, родина переселилась у нову квартиру, отримала підвал та гараж. Будівельники знесли їхній дім і звели там торгові приміщення, які приєднали до багатоповерхівки. Невиконаним залишився один пункт угоди – торгова площа.
– Приміщення вже давно мали передати, але цього не роблять, – каже син пана Володимира Ігор Содомора. – Натомість забудовник його переполовинив і, здається, віддав в оренду. А може, і продав. Нові власники там уже ремонти роблять. Ми ходили до керівника “Тернопільбудінвестзамовника”, аби спитати, що відбувається. Він на нас почав кричати, нецензурно висловлювався. Сказав, що нам і того, що дали, забагато, і більше нічого ми не отримаємо. Ми написали у міськраду, чекаємо відповіді. Зверталися у прокуратру, там порадили йти в суд, бо це цивільно-правові відносини. Днями ми занесли позовну заяву. Сподіваємось, що суд допоможе вирішити питанння, хоча все і так чітко прописано в угоді.
“Умови угоди треба виконувати”
Чому не виконують умов договору, яку позицію займуть у суді, ми хотіли поцікавитись у керівника комунального підприємства “Тернопільбудінвестзамовник” Романа Кришталовського. На робочому місці чоловіка застати не змогли, слухавку мобільного він не брав. Звернулися до головного інженера, але він пояснив, що такі питання може прокоментувати лише директор. Ми готові надати пану Кришталовському можливість висловити позицію підприємства.
Усі крапки над “і” в цій справі поставить суд, переконаний адвокат Василь Когут.
– Якщо суд затвердив мирову угоду, то вона не суперечила чинному законодавству, а сторони погодилися з її умовами, – каже юрист. – Угоду укладали між людьми та юридичною особою. Те, що змінився керівник і йому щось не подобається, – не аргумент. Є угода, і її потрібно виконувати. Також не має значення, що приміщення, якщо підозри людей правильні, передали в оренду чи продали. Якщо в угоді обумовлено, що саме тих 76 метрів повинні отримати мешканці, вони цю площу отримають, пише Західна правда
Коментарі вимкнені.