Яків Гніздовський повернувся у Чортків витвором мистецтва

Яків Гніздовський повернувся у Чортків, до рідної школи! Це історія про те, як цінності об’єднують покоління. І як crowdfunding дійсно працює і робить можливими найамбітніші ідеї. І це не про збір коштів, а про об’єднання зусиль – випускників, яких зараз по всьому світу (не менше 30, які долучилися саме до цього проекту), учнів, вчителів, місцевої влади і просто мешканців міста, яким не байдуже, – повідомляють на сайті школи.

21 жовтня відкрили сквер і пам’ятник Якову Гніздовському, відомому художнику, графіку світового рівня, який у 20-30-х роках навчався у Чортківській гімназії. Його роботи прикрашали Білий дім, спадщина складає сотні картин і гравюр, твори зберігаються у найвідоміших світових музеях.

  • Це подарунок “Рідній школі” від її випускників, які об’єднались у Ridna Shkola Alumni Club. Вперше ідею ми озвучили більше року тому, на святкуванні 25-річчя оновленої гімназії. За кілька тижнів думка про встановлення звичайної пам’ятної дошки трансформувалась у створення скверу з сучасним пам’ятником і місцем відпочинку на подвір’ї школи. Дякую ініціативній групі Andrew OlenyukYana KozachenkoMyron KravchukVladimiro GorobiovskyiRuslan MahasVolodymyr Petrashyk! Ми це не лише розпочали, але й довели до результату! Володя Петрашик, твій внесок особливий – правильний вибір скульптора, “художній” нагляд за усім процесом і просто оптимізм на усіх етапах) Вдячність усім-усім, хто не лише підтримав ідею, але й усіляко сприяв Volodymyr ShmatkoVitaliy FedoreykoVitalii TomkivLesya MerenaLana ChurinaOleksandr MaydanykMaksym KostetskyiElina Lapan, Павло Денека, Віктор Блаженко,Volodymyr Fabinskyy, Орест і Мирослава Помозибіди, Тарас Блажків, Volodymyr TylnyiTetyana Tsomko ,Inna Kharchenko, Остап Ножак та багато інших!! Особлива вдячність учителям і адміністрації школи Наталія Великоборець Наталія Горяча. Маємо надію, що Клуб випускників ще не раз вас приємно здивує!) – кажуть в адміністрації школи.

І кілька слів про сам пам’ятник і його авторів.
Робота тривала майже рік – від початкового проекту, створення зліпків до власне виготовлення усіх елементів і встановлення пам’ятника на подвір’ї гімназії. Скульптори – українські митці Михайло та Віталій Андріанови (батько та син), проект та ідея – Віталій Андріанов. Матеріали скульптурної частини – граніт, лабрадорит, колони зроблені з нержавіючої сталі. Зображення Гніздовського зроблено на основі одного з його пізніх фото. Також використані елементи його відомих робіт-дереворитів – “Дерево”, “Сова”, “Зебра”. Це не просто пам’ятник, а дійсно витвір мистецтва і атракція для мешканців і гостей міста!

Коментарі вимкнені.