Тернополяни, разом з добровольцями шести країн, перевірятимуть міліцію

Ми часто порівнюємо українську міліцією з поліцією в інших країнах. Нерідко нам здається, що там стражі закону не так брутально затримують учасників акцій протесту, більш ввічливо спілкуються з людьми, поважають закон і неухильно дотримуються його вимог. А чи можна дійсно компетентно й об’єктивно порівняти роботу українських міліціонерів та їх закордонних колег?

В грудні 2012 року в Україні та інших п’яти країнах був проведений аналіз національних та міжнародної нормативних баз та були розроблені мінімальні вимоги, яким мають відповідати правоохоронці в кожній з цих країн. На підставі таких вимог сформований єдиний для зазначених країн алгоритм моніторингу поліцейських підрозділів та нарядів поліцейських патрулів. Тож вперше активісти громадських організацій отримали інструмент, за допомогою якого можна оцінити і порівняти ситуацію із дотриманням прав людини поліцією різних країн, керуючись єдиними критеріями оцінки їх діяльності.

До практичної реалізації своїх задумів правозахисники приступлять вже в лютому 2013 року – в Росії, Молдові, Таджикистані, Вірменії, Білорусі та Україні одночасно та узгоджено пройде міжнародна кампанія з громадського моніторингу стану дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. В Україні моніторинг запланований на 13-24 лютого.

Тернополяни також долучаются до моніторингу роботи правоохоронців. Координатор – Тернопільська Правозахисна Група – Шевченко Володимир. Зголоситися може кожен тернополянин. Для цього варто лише зареєструватися, виславши на електронну скриньку trpg@ukr.net листа з темою “Бажаю долучитися до моніторингу”. Деталі також за номером телефону: 0352-400210.

Новини Тернополя “Погляд”

Comments are closed.