Для чого пише і чим заробляє Надійка Гербіш

Для чого ви пишете?

Не можу сказати, що пишу спеціально для чогось – просто пишеться, та й усе. Разом із тим, здається, мені таки вдається надихати інших. Тож пишу, щоб надихнути і підбадьорити.

Чи легко бути письменником в Україні?

Не складно – то точно. Напевне, навіть навпаки. Тут натхнення на кожному кроці й на будь-яку тему: треба сюр – ось, будь ласка, хочеться драми – не проблема. Сюжети для комедій, фантастики й детективів просто махають ручками, щоби їх хтось підібрав якомога швидше.

Мені особисто подобається вишукувати радість посеред сумного, полювати за теплом і наштовхуватися на дива. І цього всього добра тут, в Україні, теж цілком вистачає.

Чи вже заробляєте собі на життя писанням?

На життя заробляю, як не дивно, перекладами чужої писанини і фотографією. Ще викладаю; але, очевидно, що заробіток тут – далеко не самоціль. Роялті та гонорари від писанини – це приємний бонус.

Звісно, хотілося б, аби пасивний прибуток став основним, і можна було не перейматися аж так роботою, кавою на вечір і дедлайнами. Але, мабуть, це для мене – не найголовніше у писанні.

Якою має бути ідеальна книжка?

Мені здається, хороша книжка, якою б сумною вона не була, має давати надію. За критерієм надії визначаю і хороші для себе книжки, і ідеальну.

Опишіть, яким станете письменником, коли виростете.

Ой, та хто ж його знає. До того ще довго чекати. Мабуть, буду писати добрі дитячі книжки й веселі есеї про все на світі.

Ірина Славінська, літературний оглядач “Української правди. Життя”

Коментарі вимкнені.