Автомайдан вже не охоронятиме футболістів, як робив це на конфліктній грі ФК “Тернопіль”

26 березня учасники тернопільського Автомайдану виконували незвичну для себе роль. Вони не охороняли нічне сонне місто, а долучилися до забезпечення порядку під час важливого матчу 1/4 фіналу Кубку України на тернопільському центральному стадіоні між ФК “Тернопіль” та одеським “Чорноморцем”.

“Погляд” поспілкувався з автомайданівцем Дмитром Гайдуцьким, який розповів, яку роль відіграли їхні хлопці в конфлікті на футбольному полі та чи долучаться вони до охорони матчу ФК “Тернопіль” 30 березня.

Дмитро пояснив, що директор стадіону попросив їхню організацію допомогти в охороні правопорядку під час надзвичайно важливого матчу, бо знав що можуть бути різні провокації. Окрім того, каже чоловік, люди досі агресивно ставляться до працівників міліції.

Тому 26 березня стадіон був ” в руках” 36 “стюартів” (охоронців) віком від 18 до 36 років. Усі вони напередодні пройшли інструктаж – що не можна проносити, як себе поводити. Допомогали міліції і охороні стадіону на всіх входах, а згодом перейшли на бігові доріжки. Частина автомайданівців також була присутня на секторах.

– По стадіону в нас була задача – по мірі можливостей стримувати провокації, виявляти порушників, – каже Дмитро Гайдуцький. – Але ситуація кардинально помінялася після забитого гола. Люди сказали, що це гол зарахований з порушенням і ми їх вже не могли стримати: полетіли пляшки, копійки, хлопці вгиналися, як могли. Були п’яні вболівальники, а були тверезі, але озлоблені. Були як “малолєтки”, так і старші.

Автомайданівці побачили, що немає змісту охороняти стадіон, пропустили суддей та команди і стали ланцюгом перед входом у роздягалку – виконували роль своєрідного замка. Ззаду підійшов спецпідрозділ правоохоронців, але автомайданівці не випустили їх, аби не виникло бійки.

Згодом автомайданівці створили коридор для футболістів до автобуса.

– Думаю, якби нас попросили ще раз охороняти якийсь матч – ми б послухали. Адже це таке саме наше майно, як і їхнє, – каже Дмитро. – Проте на матч “Тернополя” 30 березня нас не запрошували.

P.S. Окрему подяку висловлюють представники Автомайданe фанатам та ультрас ФК “Тернопіль”, які не побігли на арбітра і на футболістів.

– Одеські ультрас не постраждали – їх ніхто навіть не чіпав. Біля них стояли міліціонери у штатському, для забезпечення охорони їхнього сектора не так їх від наших, як наших від них. І хоч одесити таки кинули один “фаєр” на поле, але ми його одразу ж винесли. До речі, саме “чорноморці” почали скандувати гасло “Путін п…с!”, яке, власне, потім перейшло у “Суддя п…с!”.

Люба Вовк

Коментарі вимкнені.