На англомовне кіно у Тернополі хлопці ходять, щоб познайомитися з дівчатами

Щодня, до 7 квітня о 17.00, в рамках проекту English Movie Week, у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці («затонці») показують фільми різних жанрів англійською мовою.

Так, вчора, 3 квітня, усі бажаючі могли побачити комедію “Милий дім Алабама”. Сьогодні ж, 4 квітня, на відвідувачів чекає трилер “Відступники” (he Departed). Завершиться кінопоказ у суботу, фільмом «Спіймай мене, якщо зможеш» (Catch Me if You Can), де головні ролі грають відомі Леоанрдо ДіКапріо та Том Хенкс.

Організатори English Movie Week розповідають, що такий кінотиждень вирішили зробити для того, аби реалізувати матеріали, які у центр «Вікно в Америку» постачає Посольство США.

–      Клуб англомовного кіно почав працювати з 2003 року, – розповідає «Погляду» Олеся Гончарук, керівник Центру “Вікно в Америку”. – На той час у колекції було близько 70 фільмів. Коли ж ми їх всіх переглянули, то роботу клубу тимчасово припинили. Зараз же колекція поповнилася, і налічує близько 200 фільмів. Власне, тому ми й вирішили відновити перегляд фільмів і огранізували тиждень англомовного кіно English Movie Week.

Організатори переглядів розповідають, що інколи у глядачів виникають питання щодо перекладу. Тому допомогати запросили корінного американця, котрий зараз викладає у ТНЕУ на Нідерландському факультеті. 60-річний волонтер Корпусу Миру із задоволенням відгукнувся на їхню пропозицію.

–      Раніше перегляд фільмів проходив раз у тиждень, на чолі з американкою з Корпусу Миру Sharece Bunn (Шеріз Бан), – продовжує координатор проекту Діана Голяш. – На жаль, зараз американка повернулася на свою батьківщину і тому ми запросили американця Alonzo Hutkins (Алонзо Хаткінс).

За словами Олесі Гончарук, дирекція бібліотеки підтримувала і підтримує таку ідею, адже це сприяє залученню нових читачів. А усю техніку для перегляду надає Посольство США в Україні.

–      Доречі, наш центр «Вікно в Америку» має навіть таку домовленість із бібліотекою, що всі її читачі, в центрі «Вікно в америку» можуть безкоштовно користуватися планшетними комп`ютерами – iPad та bookreader, котрі Тернополю надало Посольство США в Україні.

Організатори English Movie Week пояснюють, що суть фільму може зрозуміти навіть той, хто знає англійську мову на рівні школи. А ще жартують, що люди, котрі шукають собі пару, можуть запросто знайти її саме тут.

–      Був у нас одного разу такий випадок, – пригадує Діана Голяш, – коли до нас на перегляд англомовного кіно регулярно, без пропусків, приходив один хлопець. Аж згодом виявилося, що робив він це, лише для того, щоб побачитися із дівчиною, котра йому «впала в око», і яка регулярно відвідувала покази нашого клубу. Насправді ж фільми йому були «по барабану», бо англійської мови він навіть і не знав.

Розклад фільмів:

 

Дата

назва фільму

жанр, рік виходу

англійською

українською

4 квітняhe Departed“Відступники”трилер, 2006
5 квітняMystic River“Таємнича ріка”драма, 2003
6 квітняLost in Translation“Труднощі перекладу”драма, комедія, 2003
7 квітняCatch me if you can“Спіймай мене, якщо зможеш”комедія. кримінал, 2003

Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.