28 липня в Тернополі планується проведення Всесвітнього Дня боротьби з гепатитами

Як відомо, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Україна не має точних даних, але за оцінками експертів майже 10 відсотків українців хворі вірусним гепатитом, хоча навіть можуть про це не здогадуватись. Саме через це, проведення Першого Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом було ініційовано Світовим Альянсом з проблем гепатиту ще у 2008 році. Цього року проведення заходів боротьби з вірусними гепатитами В та С в Україні заплановане на 28 липня.

На цей день в Тернополі планується проведення першого всеукраїнського баркемпу на медичну тематику «HEPCAMP». На цьому заході провідні блогери, журналісти, громадські активісти та медики зі всієї України розглянуть нову модель використання соціальних медіа для розповсюдження інформації та консультування українців хворих на гепатит.

Також відбудеться Всеукраїнський благодійний аукціон, кошти з якого надійдуть на лікування хворих гепатитом С. На нього будуть виставлені художні роботи дітей, які приймали участь в конкурсі «Зупинимо гепатит С», що проводився в Тернополі з середини лютого до кінця квітня місяця.

Саме проведення благодійного аукціону та HEPCAMPу вирізняють Тернопіль серед акцій, котрі відбуватимуться по всій Україні, а саме в: Києві, Львові, Харкові, Одесі та Криму. За допомогою них організатори намагатимуться привернути якнайбільше уваги громадськості та влади до проблематики діагностування та профілактики захворюваності на вірусні гепатити.

 

 

Програма проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами 28.07.2011 в Тернополі.

Мета: підвищення обізнаності громадськості щодо розповсюдження, симптомів, методів діагностики та лікування гепатитів В і С, а також привернення уваги уряду і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитами В і С.

Заходи, які планується провести задля досягнення мети:

10.00-13.00 – перший всеукраїнський баркемп на медичну тематику «HEPCAMP». На цьому заході провідні блогери, журналісти, громадські активісти та медики зі всієї України розглянуть нову модель використання соціальних медіа для розповсюдження інформації та консультування українців хворих на гепатит. (Баркемп – це конференція, яка створюється самими учасниками. Проходять у формі доповідей, презентацій, обговорень, тренінгів із використанням нових медіа).

Місце проведення: сесійний зал Тернопільської міської ради вул. Листопадова 5

13.30-15.30 – проведення інформаційно-просвітницької кампанії на Тернопільському Театральному майдані, а саме: безкоштовних експрес-тестів на виявлення гепатиту в людей, розповсюдження інформаційних матеріалів волонтерами на тему діагностики і профілактики гепатиту В та С.

17.00 – всеукраїнський благодійний аукціон, який проводить Фонд розвитку міста Тернополя ім..Володимира Лучаковського. Кошти з аукціону надійдуть на лікування хворих гепатитом С. На нього будуть виставлені художні роботи дітей, які приймали участь в конкурсі «Зупинимо гепатит С», що проводився в Тернополі з середини лютого до кінця квітня місяця.

Місце проведення: КП ЦДМІ ім..О.Довженка вул..Злуки 45.

Заходи будуть проводитися ТМО «Нівроку» в рамках реалізації проекту «Підтримка Громадської ініціативи профілактики та вилікувань від гепатитів «FAQ Гепатит» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Коментарі вимкнені.