“Лизоблюдом” обізвали Федика на сесії облради за підтримку “языка”

Депутати Тернопільської обласної ради закликають суддів Конституційного Суду України визнати неконституційним Закон України “Про засади державної мовної політики”. Звернення, ініційоване С.Барною, В.Болєщуком, Р.Навроцьким та В.Чубатим, депутатський корпус ухвалив 66-ма голосами із 74 (7 не голосувало, 1 утримався) .
Обласна рада також вирішила визнати Закон таким, що не має жодних правових наслідків на території Тернопільської області і рекомендувати органам місцевого самоврядування області при здійсненні повноважень керуватися цим рішенням.
Однак, передувало прийняттю проекту №1355 жваве обговорення за участю того ж таки Павла Федика. Дотепний регіонал зазначив:
– Олексію Петровичу, мені прикро, що ви робите клоунаду із сесії і мого краю, бо ви приїхали і поїдете, а нам тут жити.
П.Федик також повідомив, що автор горезвісного закону, нардеп В.Колесніченко приїде у Тернопіль і вестиме з Кайдою “інтелектуальні розмови”, бо він “хлопець недурний”.
– Я був у Криму, відпочивав, зі всіма людьми я говорив тільки українською, принципово. І бачив наших, які не встигли приїхати, як уже “на клямку пінжак вєшалі”, – продовжив Федик. – Хочем ми того чи ні, а 8 млн. росіян є в Україні і вони говоритимуть тією мовою, якою їм зручно. Українська мова за останні роки розвинулася в сфері освіти. На Сході викладачі мусили перекладати українською лекції і читати російськомовним студентам. Ми не можемо зрозуміти, що 40-50-60-ррічними ідеями у ХХІ столітті не будемо розвивати Україну.
За свій пристрасний спіч Федик отримав шквал епітетів від колег. “Я не Шкробот, я – Кайда, тому діагноз не можу поставити”, – резюмував голова обласної ради. Василь Хомінець назвав Федика “лизоблюдом” і “дешевим провокатором”. Леонід Бицюра означив регіонала як “”майстра слова”, який називає чорне білим і навпаки. Віталій Шафранський (УНП) поросив колег позбутися толерантності і не ображатися на людей, обмежених інтелектуально (маючи на увазі того ж таки П.Федика, – прим. авт.)

Юрій Романович, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on ““Лизоблюдом” обізвали Федика на сесії облради за підтримку “языка”

  • 15:36 | 19.08.2012 о 15:36
    Permalink

    Юр1ю Романовичу! Щоб я не вимагав стенограми сес11, чи не можете терм1ново надати мен1 коп11 ауд1о (в1део) запису Хом1нця, Бицюри та Шафранського (я все те не чув – мусив вийти 1з сес1йно1 зали). Питання серйозне, бо я тих хлопц1в особисто не ч1пав, характеристик про них не давав, хоч знаю про них багато р1зного – 1 не все добре. Тому, якщо вони д1йсно це все сказали, то ситац1я складеться так, що 1м або доведеться публ1чно вибачатись, або смаркл1 комусь доведеться збирати… 1 я не жартую.

Коментарі вимкнені.