Обласна рада Тернопільщині взагалі не потрібна?

Призначене на 19 липня засідання 45-ї сесії Тернопільської обласної ради знову не відбулося: всьоме. Зареєструвалися 44 депутати із необхідних для кворуму 61-го. Як і в попередні рази, зірвали засідання депутати від ВО «Свобода». Представник цієї фракції Володимир Стаюра заявив: його однопартійці не ходитимуть на сесійні засідання доти, доки не введуть 19 нових депутатів замість вибулих. А їх не вводять тому, що не може зібратися територіальна виборча комісія. До речі, попередню ТВК Центрвиборчком у лютому розпустив саме з цієї причини, але новий склад продовжує ту само політику: представники провладних політичних сил на засідання комісії не приходять. Протистояння триває.
Схоже, така ситуація набридла вже і самим депутатам. Ось деякі висловлювання.

Євген Дутка («Наша Україна»): «Якщо не можемо захистити людей, то, можливо, нас і не потрібно?».

Зіновій Крушельницький (Блок Литвина): «Або ми складаємо повноваження і нехай приходять інші люди, або висвітлюйте на сайті облради прізвища депутатів, яким така ситуація вигідна».

Ігор Вардинець (УНП): «Давайте не покидати зал, доки обласна рада не запрацює».

Однак уся рішучість закінчилася на рівні пропозицій. Не стимулювала до роботи депутатів і присутність під стінами будинку влади представників Товариства мисливців і рибалок, які втретє прийшли вимагати продовження терміну дії договору на користування мисливськими угіддями і водоймами, який закінчується 22 липня. Їх проблему вирішили на засіданні постійної комісії з питань охорони природного середовища та природокористування: договір користування мисливськими угіддями загальною площею 873,360 га продовжили до 2020 року. Але наскільки легітимне це рішення без згоди обласної ради? Навряд чи прийнятий документ матиме юридичну силу. Таких правових викрутасів, через те що не працює обласна рада, назбиралося вже немало. А ось обласний бюджет таким чином не прийняти: його мають затвердити депутати більшістю голосів.
Оскільки політики не можуть домовитися між собою, Тернопільська обласна рада не працює вже більше півроку. За всіма правилами, її давно треба розпустити і призначити нові вибори. Але ніхто із представників влади цього питання не ініціює. Мовчить і громада, хоча саме вона від цього найбільше страждає. Мимоволі напрошується думка: комусь така ситуація вигідна.

Любов ЛЕВИЦЬКА, Голос

-1 thoughts on “Обласна рада Тернопільщині взагалі не потрібна?

 • 16:37 | 23.07.2013 о 16:37
  Permalink

  Вас послухати то ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВЖЕ ЗОВСІ НІЧОГО НЕ ПОТРІБНО. Сміх та й годі. Без обласної ради то як в Україні без Верховної Ради. Абсурд. Але скажіть мені кому така ситуація на руку? Не знаєте? І я не знаю, але здогадуюся. Тому хто хоче одноосібно керувати нашою областю. Думаю, з огляду на безкоштовний піар, прізвища називати не потрібно. Щоби перемогти у змаганні досить щоби суперник зійшов з дистанції і перемога автоматично буде за вами.На разі обласна рада для ОДА не суперник і винен у цьому всемогутній її голова, а ще один голова, Кайда його величати, покинув раду на призволяще і ніяк не може навідпочиватися після чергового весілляя. Воістину – бал під час чуми.

 • 17:32 | 23.07.2013 о 17:32
  Permalink

  Непрацююча Тернопільська обласна рада -це ганьба Тернопільської області!
  Від того, що приймуть бюджет област1 влада зміниться ?
  Замість того, щоб дбати про добробут людей – вони *партійну правду* кажуть.

Коментарі вимкнені.