Чим займаються пенсіонери у 82 роки, показали у Тернополі

Сім короткометражних фільмів про українські медіа переглянули тернополяни в книгарні “Є”. Саме там, другого жовтня відбувся кінофестиваль”Кіномедіа”. Цей фестиваль щороку, починаючи з 2010, об’єднує короткометражні фільми жителів всієї України. Кожен бажаючий може вдзняти свій фільм, тривалістю до 15 хвилин, та долучитись до участі в цьому дійстві.  Організатором фестивалю є Незалежна Асоціація телерадіоМовників (НАМ).

— «Кіномедіа»  – некомерційний кінофестиваль про принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих, практиків PR і інших, хто пише, знімає, розповідає та творить у сфері медіа.Мета фестивалю – підтримати правильне сприйняття ролі медіа як важливого елементу демократичного суспільства, розуміння важливості існування незалежних об’єктивних ЗМІ, що кожному надають змогу свідомо ухвалювати важливі рішення та не бути маріонеткою у світі інформації та  пропаганди. Ціль кінофестивалю – розкрити та підтримати нові режисерські таланти в Україні, — розповідає одна з ініціаторів фестивалю Надія Крохмальна.

Тернопільським глядачам найбільше до душі припали короткометражки ” Справжні новини” та ” Інтернет — любов на всі віки”. В першій стрічці журналісти збирали новини пересічних людей на вулицях, запитували, що в них нового. Дуже прикро, але в більшості опитуваних нічого нового в житті не відбувається, лише п’ятеро з 25 поділились якимось новинами. Саме відсутність подій у власному життт і й призводить до того, що українці “з головою пірнають” у світ телебачення, інтернету і газет, бо там вони знаходять те, чого їм не вистачає.

Щодо інтренету, то на цю тему був знятий окремий фільм, де зібрали користувачів всесвітньої павутини різного віку. Так, найстаршим виявився 82-річний пенсоінер, який сідає за комп’ютер о 9 годині ранку, а покидає робоче місце в 12 годині ночі. Сам дідусь вже 15 років “продвинутий юзер”, в інтернеті він працює, шукає різні джерела для написанння своїх наукових праць, а також долучає в друзі на Facebook  колишніх студентів.

Такі короткометражні фільми показують людям усі переваги і недоліки сучасних медіа, примушують задуматись чи не забагато часу і уваги ми приділяємо чомусь віртуальному, несправжньому, чи не занадто довіряємо екранним новинам. А якщо хтось бажає донести власну точку зору може телефонувати за номером (067) 657-95-15.

Раїса Дудкова, Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.