Понад 300 зразків нової моди тернополян – у музеї

У вівторок, 10 квітня, у тернопільському обласному художньому музеї відбулося відкриття двадцять першої Великодньої виставки писанок та листівок.
На виставці представлено більше 300 писанок, виконаних у різних техніках: воскові, дряпанки, крапанки, травлянки. Усі вони представляють різні регіони України. Більшість експонатів створило подружжя Лесі та Ігоря Цікалів. Також є роботи й інших майстрів: Стефанії Семців з Теребовля, Ігоря Боднаря з Заліщиків та Наталії Савенко з Копиченців.
«Сьогодні писанкарство — це вже не пережитки минулого, а нова мода. Чимало молоді приходить до нас на виставку. Багато з них прагне перейняти вміння розписувати писанки, — розповідає нам старший науковий працівник музею Оксана Мацьків. — Саме тому уже третій рік під ряд ми проводимо майстер-класи з розпису. Скажу також, що окрім писанок на курячих яйцях тепер поширено і розпис на страусиних. У нас вони розписані гуцульськими та трипільськими орнаментами. Більше за всіх раділи такому дійству найменші. Дітки з садочка навчалися дуже завзято, коли гарячий віск капав на маленькі пальчики, вони зовсім не розчаровувалися, а навпаки дуже раділи. Про свої досягнення діти розповідають з великою радістю. Можливо перші роботи не були такими вдалими, проте дитячі роботи – найкращі.

До речі, минулоріч у музеї, писанок було на 50 менше – 250.

Також виставку доповнили Великодні листівки з України, Канади, Польщі та Росії. Її започаткував директор музею Ігор Дуда. Виставку підтримали тернополяни, які приносять у музей власні листівки, що мають певну художню цінність.

Ірина Козіброда

Коментарі вимкнені.