У Тернополі презентували книгу «Андрей Шептицький» із серії «Українські державники»

Володимир Сергійчук під час презентації книги “Андрей Шептицький” у Тернополі.

У Тернопільській обласній філармонії побував поважний гість – український історик, професор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Володимир Сергійчук, який особисто привіз у Файне місто свою нову книгу «Андрей Шептицький» із серії «Українські державники». Ця важлива інтелектуальна робота з’явилася друком завдяки народному депутату, голові Тернопільської обласної організації всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Василю Деревляному.
На презентацію книги завітали представники духовенства краю, політики, історики, науковці, молодь.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії Теодор, благословляючи дійство, зокрема зазначив, що книга Володимира Сергійчука уприсутнила Андрея Шептицького в сучасності. «Серед нас залишилося небагато людей похилого віку, які особисто зустрічалися з митрополитом, — зазначив о. Теодор. — Андрей Шептицький надто цінував зустрічі з простим людом. Розповідають, навіть коли він був дуже хворий – права рука була паралізована і дуже боліла, коли люди з великої пошани хапали його року, щоб поцілувати, митрополит Андрей ніколи не показував свого жахливого болю. Поява книги Володимира Сергійчука означає, що Андрей Шептицький прагне з нами зустрітися саме зараз».

Між найбільшими дарами, якими Господь обдарував український народ,  – світла постать митрополита Андрея Шептицього, дар вручений Господом на завершення першого тисячоліття християнського буття. Працюючи над цією книжкою, науковець Володимир Сергійчук розмовляв з представниками української діаспори по всьому світу. Під час роботи над книгою «Українські державники: Андрей Шептицький» історик працював з архівними документами, навіть з тими, які стали доступними лише нещодавно.

У наші дні, як ніколи раніше, актуально звертатися до спадщини митрополита Шептицького. «Галицьке поділля причетне до становлення величної постаті — Андрея Шептицького, — зазначив у Тернополі Володимир Сергійчук. — Він, мабуть, перший серед галичан зрозумів слова Тараса Шевченка, що українська доля вирішується в Києві. Тоді, коли Київ поверне собі духовний центр, відродиться українська державність. Андрей Шептицький — надзвичайно мудрий церковний і державний діяч. Ще понад сто років тому, він говорив те, що ми почали впроваджувати в життя тільки тепер. Навесні 1917 року коли члени Центральної Ради запитували, що треба зробити, щоб Україна була вільною, Андрей Шептицький відповів: «Треба розірвати з Росією».
Володимир Сергійчук розповів, що його працю врятував свого часу голова Тернопільської обласної організації всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Василь Деревляний, коли знайшов гроші на тираж.

Тираж книги «Андрей Шептицький» Володимира Сергійчука складає тисячу примірників,частину яких передадуть студентам Тернопільського педагогічного університету, працівникам кафедри історії цього вишу, громадським активістам, представникам духовенства Тернопільської області, у тернопільські школи, бібліотеки та лікарні. Кандидат на посаду Тернопільського міського голови від ВО «Батьківщина» Михайло Ратушняк під час презентації книги у Тернополі пообіцяв за власний кошт розповсюдити працю про Шептицького в Тернополі. Книгу можна було придбати на презентації у Тернопільській обласній філармонії, виручені кошти організатори продажу обіцяють спрямувати на потреби тернопільських бійців у зоні виконання антитерористичної операції.

Коментарі вимкнені.