Віце-консул США розповіла у Тернополі, як виграти «Зелену Карту»

Мрієте про переїзд у Сполучені Штати Америки? Мріяти мало. Бодай у лотерею зіграйте. Шанс емігрувати в Сполучені Штати Америки – це виграти лотерею від Державного Департаменту США і отримати «Зелену Карту» («Green Card»). Для цього є близька у часі нагода – 1 жовтня стартує реєстрація подачі заявок на лотерею “Зелена карта-2017” в системі он-лайн (www.dvlottery.state.gov), абсолютно безкоштовно. Реєстратиція триватиме місяць. Про це у Тернополі розповіла віце-консул США Джейн Гірс.
Грін Карта (Green Card) – це офіційний документ (United States Permanent Resident Card), який надає право на постійне проживання та працевлаштування в США. Через п’ять років постійного проживання в Сполучених Штатах власник «Зеленої Карти» і члени його сім’ї мають можливість отримати громадянство. Втім, із «Зеленою Картою» іммігрант може проживати в США протягом всього терміну дії документу без зміни громадянства і користуватися всіма правами громадян, за виключенням виборчих прав.
Для того, щоб взяти участь у лотереї, кандидат повинен відповідати двом основним вимогам:
1. Бути вихідцем з країни, яка є у переліку країн-учасниць (Україна належить до таких).
2. Закінчити середню школу.
Ні Державний департамент США, ні будь-яка інша структура, причетна до проведення лотереї «Green Card», не інформуватиме учасника програми про його виграш. Особа повинна сама стежити за заявкою. Це означає, що в період з 5 травня 2016 по 30 червня 2017 року (у разі, якщо вона заповнить анкету протягом жовтня 2015-го) учасник повинен самостійно перевірити статус своєї заявки за допомогою персонального коду в Електронній системі перевірки статусу на офіційному сайті програми https://www.dvlottery.state.gov.
До слова, якщо «Зелену Карту» виграє хтось із сім’ї, але він в анкеті вказав членів своєї родини (чоловіка/дружину та дітей), то і вони всі мають можливість разом із учасником програми емігрувати до Сполучених Штатів.
Усі витрати, які учасник здійснює у разі виграшу у лотерею, – це візовий збір у розмірі 330 доларів з однієї особи та плата за медичний огляд у спеціалізованій, єдиній в Україні, клініці у Києві – 215 доларів.
Зазначимо, що програма існує вже 20 років, і щороку на неї виділяють в середньому 50 тисяч віз на вихідців з усіх країн, які беруть у ній участь. Україна належить до таких. Більше того, наша держава є третьою за кількістю виданих імміграційних віз у рамках «Green Card».

Коментарі вимкнені.