Завтра Тернопіль хизуватиметься народними ремеслами

Більше ста майстрів Тернопільської та інших областей з’їдуться до нашого міста, щоб представити свої народні вироби та провести майстер-класи. Розважатимуть гостей фольклорні та хореографічні колективи.

Обласне свято народних ремесел “Тернопільські обереги” проведуть в неділю, 17 червня, в парку ім. Т.Шевченка. Триватиме воно від 11.00 до 18.00. Завершиться гала-концертом.

Розпочнуть свято конкурсні змагання колективів естрадної хореографії “Танцювальне літо”. Проходитимуть вони на літній сцені.

— У цих змаганнях візьмуть участь діти віком від семи до 16 років, — розповідає директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості Володимир Сушко. — Після цього пройде конкурс з такою ж назвою серед ансамблів народної хореографії. На сьогодні ми отримали 15 заявок на участь в цьому конкурсі.
О 13.00 розпочнеться офіційне відкриття фестивалю “Тернопільські обереги”. Зокрема в парку розгорнуть наметове містечко майстрів умільців.

— Приїдуть вони до нас зі всіх куточків Тернопільської області, — продовжує пан Сушко. — Також до нас дуже хочуть приїхати народні умільці із Львівської та Івано-Франківської областей.

Всього, за словами організаторів, на фестивалі буде близько 120 умільців. Вони представлятимуть вишивку, кераміку, різьбу по дереву, ковальство, лозоплетіння та багато інших видів народного ремесла. Також вони проводитимуть майстер-класи для всіх охочих.

— Потім ми проведемо ще один конкурс імені Володимира Гнатюка, — каже чоловік. —У ньому змагатимуться фольклорні колективи районів Тернопілля, які представлятимуть традиції свого регіону. Журі визначатиме, наскільки автентично виглядає їхній виступ, а також оцінюватимуть костюми та музичне аранжування. На сьогодні ми ще не отримали заявок тільки від Підволочиського, Збаразького та Бучацького районів. Але оскільки до фестивалю ще є час, то, думаю, вони ще встигнуть подати свої заявки.

Завершиться фестиваль “Тернопільські обереги” гала-концертом переможців конкурсів та нагородженням. Розпочнеться він о 18.00. Спеціальними гостями концерту будуть гурти “Вільний погляд” зі Зборова та “Отава” із Тернополя.

Вхід на всі заходи фестивалю — вільний.

Світлана МАЛА

Коментарі вимкнені.