Чому Віталій Кличко відмовився від президенства

Пам’ятаєте, як півтора роки тому на виборах до Верховної Ради в центральних і західних областях паралельно з кандидатами від влади, балотувалися самовисуванці якоби не зв’язані з Партією регіонів? Цю тактику придумали технологи виборчої кампанії влади, щоб провести до парламенту, якомога більше «багнетів». Розрахунок був простий. Ідеальний кандидат проводив свою кампанію, спираючись на власні « добрі справи» для округу. При цьому ніякої негативної аури від дій влади не мав. У той же час, і призначені Януковичем губернатори і чиновники рангом поменше, використовували адмінресурс на допомогу таким кандидатам по повній програмі. Принаймні, так стверджували програвші вибори представники тодішньої опозиції.

Зараз на виборах мера столиці складається схожа ситуація. Слово призначеного нещодавно на пост глави КМДА депутата «Батьківщини» Бондаренко, в реаліях міський кампанії, буде мати набагато більшу вагу, ніж, в.о. прем’єра Яценюка. Нагадаю, нещодавно останній заявив, що зробить все, щоб вибори у Києві пройшли максимально прозоро. Але справа тут навіть не в адмінресурсі. Сподіваюся, що революція змінила жителів столиці, і вони не дадуть новій владі користуватися нею так, як дозволяли при старій. Справа в іншому. Всі незрозумілі народу рішення Верховної Ради на чолі з Турчиновим. Всі непопулярні заходи по стабілізації економіки Кабміну на чолі з Яценюком. І навіть неоднозначне ставлення українців до висунення Тимошенко на пост президента. Вся ця нова негативна аура, за задумом технологів нової влади, не повинна торкнутися Оробець, яка вчора заявила про вихід з “Батьківщини”.

Здивував всіх напередодні Кличко, який вирішив підтримати Порошенка в боротьбі за головну булаву, який, думаю, не буде всерйоз викладатися на виборах мера столиці. Йому це просто не потрібно. Згадайте, як ще рік тому всі говорили, що Кличко – політик набагато більшого масштабу, ніж вимагається від можливого градоначальника. І нехай деякі посміхалися, чуючи ці слова. Схоже, вони починають відповідати дійсності. Можливо, це вас здивує, але, після «відкату» Конституції, головною особою в країні, в руках якого зосереджено всі нитки управління нашим театром абсурду, стали не президент, прем’єр чи голова ВР. Таким всемогутнім Ктулху може стати лідер парламентської більшості. І я не маю на увазі коаліцію « Європейського вибору», що включила в себе колишніх колег по опозиції. Адже вона, швидше за все, розвалиться після виборів президента. При цьому нова Конституція, яку зараз готують, буде прийматися де? Правильно – у Верховній раді. Ось чому, місце Кличко саме там, де він зараз знаходиться.

Богдан Бартаков

Коментарі вимкнені.