Українське військо додає впевненості

Володимир Кухар з колегами по ГО “Українська альтернатива” відвідали кілька місць дислокації наших військових на північ від Києва:

Хочемо розуміти, що у дійсності відбувається. І хочемо допомогти у міру можливостей. Люди нам передавали кошти на потреби Майдану. Майдан переміг. Залишок коштів має піти на захист від зовнішньої загрози. Список потреб зі слів бійців подано наприкінці замітки.

Щоб зрозуміти, у яких непростих умовах ресурсного забезпечення наші війська, мені вистачило поїздки по прикордонних постах на півдні Херсонщини. Та навіть їхати нікуди не треба — подивіться у центрі Києва на території Генштабу на обмундирування та засоби захисту наших солдатів. Уніформа насправді різна, бронежилети морально застарілі і добряче зачовгані.

У Чернігівській області на території військового навчального центру, військового містечка, полігону, побачили подібну картину. Додалися різкі штрихи. Один з підібраних нами по дорозі резервістів, який мешкає неподалік, розповів, що усім відмобілізованим резервістам видали новісіньку форму, каски, котьолки. З другого боку, бійці на бойовому посту в іншому місці ходять у зношених і потрісканих черевиках-берцях. Свій комплект ключів для ремонту авто прямо тут я й залишив — пригодиться.

Один з офіцерів, який несе службу у цих краях з 2000 року, каже, що старожили військ не пам’ятають таких масштабних навчань з військовою технікою року так з 1998го. Місцеві жителі розповідають, що значно інтенсивніше стали вести навчальні стрільби з установок залпового вогню “Град”. А цього складно не помітити — звук долинає за 40 км. Резервісти у раніше небачених кількостях сходяться і стають наметовим табором поряд з військовою частиною.

На жаль, стаціонарні будівлі з інфраструктурою було раніше знищено. Інший офіцер повідомив, що і ті частини, які зараз є надією України на північному напрямку, мали до кінця лютого місяця розформувати. Але це рішення вже скасовано і тепер йдеться про відновлення потенціалу. У соцмережах обговорюють навіть повернення частин десантників.

Деякі солдати строкової служби з іронією ставляться до новоприбулих резервістів. Для останніх повістка з воєнкомату часто ставала сюрпризом і люди цивільні та сімейні, багато з них відвик від армійського режиму. Багато солдатів строкової, які очікують “дембеля” вже на початку квітня, отримали сповіщення про затримання на службі ще на місяць. Служивий, призваний з Запорізької області, захоплюється “дідами”. Але говорить так не про своїх однолітків, а про 40-річних резервістів, які при теперішній мобілізації буквально за два дні відновлюють навички влучної стрільби з танка і показують клас.

Військові частини роззосереджені за межами своєї постійної дислокації і значна частина техніки, як ви здогадуєтеся, стягнута до північного кордону. Бачили техніку протиповітряної оборони, танки, самохідні гаубиці. Бачили і навіть могли потримати в руках АКСУ (калаші вкорочені) та кулемет Калашникова.

Усе це додає впевненості, а особливо — настрій, бойовий дух людей. Проте залишається розуміння, що російське військо має чисельну перевагу у техніці і більший бойовий досвід.

Літній чоловік з цивільних на вишці при в’їзді на танковий полігон каже, що давно не бачив таких кількостей людей і техніки. Лише вчора завершили навчання. Після вихідних продовжать.

Ми з собою до армійців цього разу взяли гостинців – їжу. Консерви рибні двох сортів, консервовану яловичину, фасолю, сало, цибулю, хліб, згущене молоко. Усе це радо приймалося. Залежно від місця дислокації, десь армійці відчувають більшу підтримку, а десь меншу. Сьогодні ми побували на позиції в полях, яку цивільні люди відвідали вперше. Правда, тут же ми перетнулися і з групою таких самих ентузіастів з древнього містечка на Чернігівщині Остер.

Люди СМСами на рахунок Міноборони переказали вже 50 млн грн. Правда, рядові бійці поки що цієї підтримки не відчули. Зрештою, і гроші ці відносно невеликі. Один вітчизняний сучасний танк “Оплот” коштує еквівалент 4 млн доларів США — от якраз на один танк би і вистачило. А ще у неділю “Українська правда” повідомила про зростання бюджету Міністерства оборони на 15% . Так що видатки на оборону зростуть у 2014 році “аж” до 52,4 млн грн. Я лише сподіваюся, що хтось щось наплутав, і насправді йшлося не про мільйони, а про мільярди?..

На наступний раз, вже докладно знаючи потреби конкретних людей на службі, готуємо:

– Спальні мішки

– Туристичні килимки/керімати

– Черевики військові/берці

– Бензин А-92 (для автономної електрогенератора, бензопили)

– Бензопилу

– Паяльник

– Комплект автоключів для ремонту техніки

Хто хоче долучитися до адресної підтримки Армії, давайтеся чути через фейсбук “Української альтернативи” або сайт www.groupua.org

Більше фото: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716170491738739.1073741828.130943920261402&type=1

Коментарі вимкнені.