Чим не вгодив Яценюку виходець з Тернополя Ігор Білоус

Тернополянина,  який займає високу посаду начальника Державної фіскальної служби, Ігоря Білоуса Арсеній Яценюк тимчасово відсторонив від посади.

Про це Яценюк заявив під час селекторної наради в ДФС, передає  «РБК-Україна».

«Якщо прочитати інтерв’ю реальних людей з бізнесу, то перші півроку ДФС почала так, як очікували після Майдану, а інші півроку – як завжди… Я приймаю рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб ДФС: керівника ДФС, заступника начальника податкової та заступника начальника митниці. На час проведення службового розслідування уряд відсторонює керівництво ДФС», – повідомив прем’єр і додав, що на час службового розслідування буде діяти комісія, яка розслідуватиме корупційні факти.

Крім того, Яценюк розпорядився відсторонити не тільки Білоусі,  але і Макаренка та Хоменка від виконання службових обов’язків на цей час.

Прем’єр-міністр повідомив, що протягом усіх двох тижнів службового розслідування Кабінет Міністрів  у щоденному режимі «працюватиме з українським бізнесом, щоб встановити конкретні факти зловживань в Державній фіскальній службі, на митниці і в податковій міліції – що стосується хабарів за акти, відмивання коштів, покриття «лівого» імпорту та інших зловживань, які сьогодні існують в системі».

Арсеній Яценюк звернувся до підприємців та представників бізнесу допомогти Уряду в проведенні цього службового розслідування: «Звертаюся до бізнесу і до підприємців – винен той, хто бере хабар, але винен і той, хто хабар дає. Дайте мені докази. Дайте можливість встановити законність і правопорядок в країні. Допоможіть країні в цей складний період. І вам буде легше працювати».

Він також звернувся до кадрового складу Державної фіскальної служби та керівників територіальних органів ДФС, які взяли участь у селекторній нараді: «Ви несете таку саму відповідальність, як і центральне керівництво Державної фіскальної служби. Якщо ви думаєте, що сховаєтеся за ними, – так не буде. Ви так само несете персональну відповідальність по кожному напрямку, який очолюєте. До вас так само ходять депутати, бізнесмени, працівники СБУ, міліціонери, прокурори для того, щоб далі домовлятися і утримувати схеми по розграбуванню країни».

«Організовані злочинні угрупування у складі представників Служби безпеки, митників, прокурорів, міліціонерів займаються як відмиванням грошей, так і «кришуванням» митниці і створенням схем по розграбуванню країни, яка знаходиться в стані війни. Кому війна, а кому мати рідна», – наголосив він.

«Даю можливість керівництву Державної фіскальної служби в процесі службового розслідування довести свою ефективність, якщо така є. Якщо ефективність не буде доведена, то Уряд України прийме всі кадрові рішення по всій вертикалі ДФС», – наголосив Арсеній Яценюк.

Коментарі вимкнені.