Злочин є, але довести його не можуть: аграрії Тернопільщини б’ють на сполох

Юрій Березовський — депутат Тернопільскої обласної ради, керівник ПП “Агрон”.

На Тернопільщині почастішали випадки браконьєрства в полях. Від цього страждають не тільки тварини, а й посіви озимих культур. Після наїздів на позашляховиках пшениця, яка сходить, вже не відновиться, і пересівати її теж вже неможливо. У масштабах Тернопільської області йдеться про мільйонні збитки, які несуть аграрії. Втім наша область не єдина, де не можуть дати раду з «мажорними» мисливцями.

На полях Тернопільського району водяться зайці, козулі, кабани. За ними на позашляховиках ночами ганяються мисливці, використовуючи тепловізори, прибори нічної стрільби. Свідки розповідають про випадки, коли на диких тварин полювали у період, заборонений українським законодавством.

Нещодавно до тернопільських ЗМІ звернувся керівник приватного підприємства «Агрон», депутат Тернопільської обласної ради Юрій Березовський. Він попросив дати темі браконьєрства на засіяних полях розголосу, адже звернення у відповідні контролюючі органи наразі не дали результатів. Проблема переходить з року в рік, злочини повторюються, але довести їх постраждалі не мають можливості.

Переслідувати мисливців вночі? Незаконно, небезпечно та й техніки шкода.

 ПП «Агрон» користується полями дев’яти населених пунктів Тернопільського району. У масштабах цього господарства збитки від мисливців на позашляховиках становлять десятки тисяч гривень, загалом по області – це втрати на мільйони гривень. «Цьогоріч знищено частину посівів озимих у селах Великі Гаї, Костянтинівка, смт  Велика Березовиця, – зазначають у ПП «Агрон». – Більшість орендованих земельних ділянок підприємства межують із зоною, де відбувається полювання».

Торік ПП «Агрон» зверталося до контролюючих органів, в обов’язках яких здійснювати рейди або інші заходи щодо браконьєрів. Зокрема писали в Тернопільську міськрайонну організацію Українського товариства мисливців і рибалок, в Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства. «На жаль, я не бачив їхньої роботи, – каже Юрій Березовський. – Нікого не впіймано і до відповідальності не притягнуто. На наших підрозділах є озброєна охорона, але в поля вони не виїжджають – на це не маємо права, та й ризикувати життям своїх працівників не хочу. Втім, я готовий допомогти з пальним для нічних рейдів відповідних контролюючих органів із залученням правоохоронців, в прямих обов’язках яких реагувати на такі порушення».

Відповідь на звернення ПП “Агрон” від Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства:

“Сезон полювання на хутрового звіра в мисливських угіддях області ще не розпочався. Офіційно він стартує з 5 листопада 2017 року і триватиме по лютий 2018 року включно. З метою охорони державного мисливського фонду користувачами мисливських угідь створено єгерську службу, чисельність якої встановлено згідно з чинним законодавством. Так, головні спеціалісти відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ разом із державною лісовою охороною підприємств із залученням працівників поліції постійно здійснюють нічні та денні рейди з охорони мисливських угідь із виявлення порушників мисливського законодавства. Лише протягом останніх 2,5 місяців здійснено 20 патрулювань із залученням працівників роти поліції особливого призначення для виконання спільних рейдів з охорони державного мисливського і лісового фонду. Разом із тим, в кожному лісгоспі створено рейдові бригади, які залучають до своєї роботи і працівників районних відділів поліції. До слова, до патрулювань можуть долучатися добровольці і громадські активісти.

Стосовно звернення приватного підприємства «Агрон» щодо нанесених збитків невідомими особами орендованим сільськогосподарським угіддям, то доводимо до вашого відома, що сезон полювання ще не відкрито, а відтак мисливці не могли нанести шкоду посівам сільськогосподарських культур. Фактів браконьєрства на території вказаних земельних ділянок не встановлено. Відповідно до звернення було відразу вжито посилені нічні патрулювання мисливських угідь, які межують з земельними ділянками, орендованими приватним сільськогосподарським підприємством”, — прес-служба Тернопільського ОУЛМГ.

Однак те, що сезон полювання на хутрового звіра не розпочався, не означає, що браконьєри не полюють в цей період — на те вони й браконьєри, для яких закон не писаний.

Аграрії мають факти знищених посівів, а природоохоронці не бачать в полях мисливців…

 

-1 thoughts on “Злочин є, але довести його не можуть: аграрії Тернопільщини б’ють на сполох

Коментарі вимкнені.