Тернополянин Михайло Перль — перший аптекар серед євреїв Австрії

Тернополянин Михайло Перль (син Йозефа Перля) — міський аптекар. До речі, він став першим серед євреїв Австрії аптекарем: до цього ліцензії на ведення аптек євреям не видавались. Про це у соцмережах повідомляє краєзнавець Тарас Циклиняк.

Успішно склавши 1840 року у Львові педагогічні іспити, М. Перль очолив школу. Навчальний заклад розвивався, збільшувалася кількість учнів і вчителів. Так, у 1869 р. в ньому навчалося 656, а в 1873 р. — вже 700 учнів. Подібні заклади виникали не тільки в інших містах Галичини, а й у Східній Україні. Нерідко керували ними випускники школи Й. Перля. Зокрема, один з перших учнів Стерн очолив школу в Одесі. М. Перль помер у 1885 p., проживши 82 роки, з них 60 він віддав освіті. Його подвижницьку працю відзначив австрійський уряд — нагородив Хрестом заслуги. Будучи бездітним, весь свій маєток М. Перль записав убогим. Ці дані взято із книги І. Дуди.

Жаль, що про родину Перлів у Тернополі нагадує лише “прибазарна” назва вулиці біля Новуса. Коли побачив його фото, то був сильно вражений..

Коментарі вимкнені.