У Тернополі знаходяться справжні скарби

Експозицію без назви та спільної тематики уперше відкрили у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. На виставці зібрали речі, що належать до різних епох – від скам’янілих молюсків та бронзових фібул до рідкісних книжок сьогодення.

“Єдине, що об’єднує усі представлені експонати – усі вони надійшли у фонди музею протягом року. Ми вирішили організувати експозицію усіх цьогорічних надходжень, щоб показати, наскільки оригінальні речі з’являються у наших фондах. Адже те, що є у нас, унікальне у своєму роді, безцінне. Наш краєзнавчий музей має чим похвалитися. Хочеться, щоб люди побачили і оцінили нові надбання”, – розповів Gazeta.ua директор музею Степан Костюк.

Усі експонати розмістили на трьох великих вітринах.

“Насправді у 2012-му фонди музею поповнилися на 3000 цікавих екземплярів. У нас працює 30 наукових співробітників, на одного припадає по 100 експонатів. Але показати усе одночасно ми не могли. Крім того, багато із нових надходжень стосується такої важливої події як нинішні парламентські вибори. Сьогодні це людям не надто цікаво, адже відбувалося голосування зовсім недавно. Але пройде десятиліття – і це вже будуть свідчення про наше минуле, за якими можна буде робити певні узагальнення”, – додав Степан Володимирович.

За словами директора, на виставці зібрали справжні скарби.

“Бронзові пряжки, фібули, скляні намистини, скам’янілі молюски, зуб акули – усе це знайдено на території Тернопільщини. Такі скарби нам передали місцеві археологи, – наголосив Костюк. – Крім того, є лялька-мотанка із традиційними орнаментами нашого краю, подячний лист митрополита Андрея Шептицького, фаянсовий посуд та недавно видані фоліанти про наших земляків, що утверджували колись та продовжують утверджувати сьогодні українську культуру у світі”.

Експозиція розміщена у холі музею. Її можна оглянути безкоштовно.

  Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.