В економному сяючому та співаючому фонтані в Тернополі уже не скупаєшся (фото)

18 липня міський голова разом із журналістами прийшов на бульвар Шевченка, аби подивитися, як проводиться реконструкція фонтанів. Нічого цікавого тут ще нема, адже про декорування басейнів рано говорити. Але працівники вже проводять облицювання дна басейнів. До речі, на вигляд плитка, котрою встеляють дно – дуже слизька, тому навряд чи тут (на відміну від фонтану  «Кульбаба») хтось захоче купатися.

– У центрі комплексу фонтанів буде зроблена квітка терену з граніту. А по боках будуть бутони терену, – розповів Віталій Мазурик, заступник директора ПМП «Нортон», яке проводить роботи по реконструкції фонтанів. – Форма парапету буде практично така ж сама, як була до реконструкції.

Крім того, за словами пана Віталія, фонтани прикрашатиме кольорова підсвітка. Під зміну її кольорів згодом підберуть і музику. Але яку – пан Віталій назвати не зміг, як і не пояснив принцип дії та розміщення освітлення фонтану. Сказав, що цим питанням займається інша фірма.

Представник  «Нортона» також розповів, що нові фонтани будуть набагато економніші для міста, бо облаштовані новою системою, де цикл кругообігу води – замкнений.

– Раніше вода, яка потрапляла у фонтан – одразу зливалася в каналізацію. Тепер вода буде циркулювати у фонтані. Особисто я не рахував економічного ефекту, але знаю, що фонтан використовуватиме приблизно 200 кубів води.

Внутрішнє оздоблення чаші буде зі штучного керамограніту. А бордюр та зовнішнє оздоблення – з натурального граніту. Гарантія на граніт – 10 років, і він пройшов сертифікацію в Україні, запевнив Віталій Мазурик.

Люба Вовк, новини Тернополя «Погляд»

 

Коментарі вимкнені.